• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4784-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

ثبت‌نام بیش از 12 هزار نفر از بهره‌برداران در سامانه کارا


مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از ثبت‌نام بیش از 12 هزار نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان در سامانه کارا خبر داد.


حجت‌الله قصابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و تسهیلات اشتغال فراگیر باید با مراجعه به سامانه کارا به آدرس kara.mchs.gov.ir ، نسبت به ثبت اطلاعات طرح خود در سامانه اقدام کنند، اظهار کرد: تاکنون 12 هزار و 40 نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، طوری که 9912 نفر از این تعداد، متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی و 2128 نفر دیگر متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر بوده‌اند .


این مسئول با بیان این‌که تاکنون از مجموع طرح‌های ثبت‌شده در سامانه کارا 291 طرح با تایید کمیته اشتغال استان به بانک‌های عامل ارسال شده است، ادامه داد: سهم بخش کشاورزی از اعتبارات ابلاغی اشتغال روستایی و عشایری استان 45 درصد است. همچنین سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان زنجان در مرحله اول 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده و در حال حاضر 25 درصد از این میزان تخصیص داده شده است .


وی با بیان این‌که نرخ تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 6 درصد و نرخ تسهیلات اشتغال فراگیر 18 درصد با 3 تا 5 درصد یارانه در نظر گرفته شده است، افزود: اعتبار ابلاغی تسهیلات اشتغال فراگیر استان 234 میلیارد تومان است و تسهیلات اشتغال فراگیر از طریق 8 بانک عامل پرداخت می‌شود .


قصابی خاطرنشان کرد: از متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر در استان تقاضا می‌شود که قبل از ثبت درخواست در سامانه کارا، پیوست های ضمیمه را مطالعه کنند؛ چراکه طرح‌ها باید با رسته‌های اولویت‌دار عنوان شده همسو باشد، در غیر این صورت طرح در کارگروه اشتغال به تصویب نخواهد رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: