• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-3188-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان زنجان:

ورزش حرفه‌ای نباید ابزاری برای سودجویی باشد


رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان زنجان تاکید کرد: ورزش حرفه‌ای نباید ابزاری برای سودجویی باشد.

 

صدیقه دهنایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر اینکه ورزش حرفه‌ای نباید ابزاری برای سودجویان باشد، افزود: توانایی افراد به لحاظ جسمانی متفاوت است اما اگر ورزشکاران بخواهند بیش از توان خود ـ که در ورزش حرفه‌ای امری عادی است ـ در حوزه فعالیت کنند، دچار صدمات جبران‌ناپذیری خواهند شد که این روزها به دفعات شاهد این آسیب‌ها در حوزه ورزش هستیم.

 

وی با بیان اینکه هیئت پزشکی ورزشی استان در سال‌جاری برنامه‌های خود را اولویت‌بندی کرده و طبق برنامه‌ها اولویت‌دار اقدام به ارائه خدمات خواهد کرد، ادامه داد: راه‌اندازی کلینیک و نیز بحث آموزش، از اولویت‌های این هیئت در سال جدید به‌شمار می‌رود که در بحث آموزش اقدامات زیادی طی سال گذشته به واسطه فعالیت کمیته آموزش این هیئت صورت گرفت.

 

این مسئول با یادآوری اینکه یکی از برنامه‌های جدی این هیئت در سال گذشته، بازدید از اماکن و باشگاه‌های ورزشی بود که بعد از انجام این بازدیدها 91 مورد تذکر به باشگاه‌های ورزشی استان داده شد، تصریح کرد: علاوه بر تذکر، بیش از 30 مورد اخطاریه پلمب صادر و 30 مورد نیز تعهدنامه کتبی از موسسان و مربیان متخلف اخذ شد. مهم‌تر از همه اینکه 7 باشگاه متخلف ورزشی نیز در سال گذشته پلمب شد.

 

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان زنجان با اشاره به اینکه جلسات مختلفی برای ساماندهی باشگاه‌های پرورش‌اندام و بدنسازی استان در راستای به حداقل رساندن تخلفات این باشگاه‌ها تشکیل شد، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات در این راستا، منشور ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی و نیز آیین‌نامه تخلفات مربوط به موسسان و مدیران باشگاه‌ها تهیه و ارسال شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: