• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17614-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان:

87 نفر از ایتام تحت حمایت، دانشجو و نیازمند کمک خیران هستند


مدیرکل کمیته‌امداد استان زنجان گفت: 87 نفر از ایتام تحت حمایت در دانشگاه‌های مختلف استان مشغول به تحصیل بوده و نیازمند کمک خیران و نیکوکاران هستند.

 

هدایت صفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که کارکردهای این نهاد بر اساس حضور و مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی شکل ‌گرفته و به جامعه هدف عرضه می‌شود، اظهار کرد: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی، همه ایتام تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان دارای حامی بوده و با همت حامیان طرح اکرام ایتام و فضاسازی مناسب رسانه‌ای، استان زنجان رتبه نخست کشوری در کمک به ایتام را از آن خود کرده است.

 

این مسئول ادامه داد: از برنامه‌های ویژه کمیته‌امداد استان زنجان در حوزه کمک به ایتام، پرداخت بیمه آتیه برای ایتام زیر 12 سال به‌ منظور سرمایه‌گذاری برای آینده این گروه از جامعه هدف و توجه به تأمین سرپناه و مسکن مناسب برای آن‌ها با استفاده از کمک‌های خیران است. در همین راستا خیران زنجانی می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد و یا سایت www.emdad.ir ، ایتام و فرزندان محسنین را تحت حمایت‌های مادی و معنوی خود قرار دهند.

 

وی با بیان این‌که میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان نیز به 297 هزار تومان افزایش پیدا کرده است، افزود:رویکرد کمیته امداد در ایجاد مراکز نیکوکاری، کاهش تصدی‌گری این نهاد و برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌ها باهدف مدیریت هدفمند فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن در جامعه است؛ در واقع از ویژگی‌های برجسته مراکز نیکوکاری فعال در استان زنجان، خدمت‌رسانی سریع به نیازمندان در محل است که زمینه را برای ایجاد همبستگی اجتماعی و احیای مسئولیت‌های اجتماعی برای کمک به نیازمندان فراهم می‌کند.

 

صفری تصریح کرد: 13 هزار و 482 حامی، حمایت معنوی 3015 یتیم و فرزند محسنین را در سطح استان برعهده دارند و از این تعداد 4566 حامی با 1015 یتیم و فرزندان محسنین مربوط به شهرستان زنجان هستند؛ در واقع حامیان شهرستان زنجان طی سال گذشته مبلغ 2 میلیارد و 590 میلیون تومان مشارکت داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: