• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-18114-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

معلمان در حفظ منزلت خود پیش‌قدم شوند


استاندار زنجان گفت: معلمان باید در حفظ منزلت خود پیش‌قدم شوند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم، اظهار کرد: هر زمان که از معلم سخن به میان می‌آید شهید رجایی در صدر معلمان قرار می‌گیرد؛ چراکه ایشان الگویی برای تربیت و مدیریت در کشور بود.


این مسئول ادامه داد: نام‌گذاری روز معلم در روزی که استاد مطهری به شهادت رسیده است، رسالت معلمان را سنگین می‌کند؛   چراکه استاد مطهری در معنای واقعی معلم بود و نیز به‌عنوان یک روحانی خدا ترس و آگاه در جامعه فعالیت می‌کرد.


وی با بیان اینکه در جامعه کمتر به جایگاه و نقش معلم توجه می‌شود، افزود: در حال حاضر جایگاه معلم کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و باید از جایگاه تعلیم و تربیت و نقش و رسالت معلم در مدرسه و جامعه سخن گفته شود، همچنین باید سخن معلم تعلیم و رفتارش تربیت باشد تا بتواند در مخاطبان خود تاثیر داشته باشد.


درویش‌امیری تاکید کرد: کسی که در جایگاه معلمی قرار گیرد باید ابتدا خود تعلیم ببیند و سپس دیگران را تعلیم دهد. نباید فراموش کرد که معلم راهنمای خوبی و نیکی برای جامعه است و می‌تواند جامعه خفته و به انحراف کشیده را بیدار کند. معلم چراغ هدایت و راهنمای انسان‌ها از مسیر گمراهی است و اگر این چراغ خاموش شود جامعه در تاریکی و گمراهی فرورفته و در جهل می‌ماند.


نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه افرادی که معلمی را به عنوان شغل انتخاب کرده‌اند، باید آن را رها کنند، تصریح کرد: انتخاب معلمی به عنوان شغل بسیار سخت است و معلم باید نسبت به حرفه خود عاشق باشد تا جایگاه معلمی در جامعه تضعیف نشود و در حال حاضر جایگاه معلم از درون و بیرون دستگاه تضعیف شده و دخالت‌ها جه از داخل و چه از خارج منزلت معلم را خدشه‌دار کرده و آموزش و پرورش نیاز به قیم ندارد.


استاندار زنجان یادآور شد: وجود معلمان گران‌قیمت است و معلمان باید در حفظ منزلت خود پیش‌قدم باشند و نباید آن را ارزان عرضه کنند؛ چراکه در دوران نزدیک به انتخابات بسیاری دلسوز معلمان می‌شوند و جامعه فرهنگی را به صورت کالای مصرفی تلقی می‌کنند. آموزش و پرورش همواره باید آموزش و پرورش بماند و فقط صدای تعلیم و تربیت از آن به گو برسد و معلمان و فرهنگیان نباید اجازه دهند که کسانی خارج از آموزش و پرورش برای آن‌ها تصمیم بگیرند.


وی عنوان کرد: معلم باید عزیز باشد تا صحبت او اثرگذار شود و معلم عزتمند است که می‌تواند مسیر هدایت و تربیت جامعه را برای کودکان و نوجوانان روشن کند.   همچنین باید منزلت معلم برای حفظ سرمایه کشور باید حفظ شود. در عصر حاضر کشوری که در خلق دانش جدید پیشتاز باشد، مقتدر است و معلمان و استادان سهم بسزایی در این اقتدار دارند.


درویش‌امیری با اشاره به مشکل معیشتی فرهنگیان، اظهار کرد: در حال حاضر مشکل اقتصادی برای همه اقشار وجود دارد و باید توجه شود که حضور و نقش معلم در جامعه خریدنی نیست ولی دولت‌ها باید در رابطه با معلمان به وظایف خود عمل کنند و بهبود این وضعیت نیاز به یک عزم ملی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: