• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-18414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

معلم در همه جوامع تکریم می‌شود


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: در همه جوامع و ملیت‌ها جایگاه معلم تکریم می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در سی و چهارمین یادواره بزرگداشت معلم، اظهار کرد: همه اقوام و ملل با تفکرات مختلف و متنوع چه به لحاظ دینی و چه به لحاظ غیردینی معلم را عزیز می‌شمارند و کرامت معلم بزرگ شمرده می‌شود .


این مسئول با تاکید بر اینکه باید به معلمان با دیده تکریم نگاه کرد، ادامه داد: احساس تشکر از معلمان در وهله اول نیازی فطری است و رضایت و لبخند دانش‌آموزان نیز به نوعی تشکری فطری از معلم است که از ضمیر ناخودآگاه ناشی می‌شود .


وی افزود: پیامبران، حکما و اثرگذران فکری جامعه همواره جایگاه معلم را تکریم و با این مسئله به صورت فطری برخورد کرده‌اند. همچنین رفتار امامان با معلمان فرزندان خود نیز گویای تکریم جایگاه معلمان از جانب دین اسلام و امامان معصوم دین بوده است .


آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: جایگاه معلمان در جهان به گونه‌ای است که در جنگ جهانی دوم فقط معلمان برای تربیت نسل‌های بعدی، معاف از جنگ شدند و این نشان از آن دارد که اقوام و ملیت‌های مختلف به روش‌های مختلف معلمان را تکریم می‌کنند .


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با توصیه به جوانانی که به دنبال انتخاب شغل معلمی هستند، یادآور شد: آینده برای جوانان است و آنان باید عزم خود را جزم کنند تا در آینده جامعه‌ای زیبا داشته باشند و اگر عزم و همت جوانان نباشد آرزوی جامعه زیبا محقق نخواهد شد .


وی تصریح کرد: اصل اینکه معلم باید تکریم شود بر دو ضلع قرار دارد که یکی جامعه و مسئولان در دولت‌ها و حکومت‌ها هستند و دیگر خود معلمان هستند که باید بتوانند جایگاه خود را حفظ کنند، همچنین نباید فراموش کرد که معلمان پایه و اساس جامعه هستند و جامعه باید با دید کرامت به او نگاه کند .


در ادامه این جلسه، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز اظهار کرد: الگوی معلمی بعد از انقلاب استاد مطهری است که نماد صبر، تحمل، شجاعت و علم‌آموزی برای معلمان و همه جامعه بود و هفته تجلیل از جایگاه معلم را می‌توان فرصتی برای تجلیل از دانایی و آموزش دانست .


مریم رشتچی ادامه داد: نباید تجلیل از معلم به روز و یا هفته محدود شود؛ چراکه معلم در کلاس درس بلکه در مکتب زندگی نیز معلم است و باید توجه داشت که تعلیم و تربیت صحیح نیازمند معلمی است که مهارت زندگی را به دانش‌آموزان ایجاد کند .


وی افزود: در حال حاضر 180 هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند که با اعتبارات دولتی مشکل این بخش عظیم حل نمی‌شود و نیازمند همکاری همه بخش‌هایی است که با این سازمان در ارتباط هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: