• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-18514-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده وزیر آموزش و پرورش:

انتصابات باید بر اساس شایسته‌سالاری باشد


رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: انتصابات در آموزش و پرورش باید بر اساس شایسته‌سالاری باشد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدحسین کفراشی ظهر امروز در حاشیه بزرگداشت مقام معلم، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انتظار می‌رود به حفظ کرامت معلمی روز به روز بیشتر توجه شود. باید جایگاه معلمان با توجه به سختی‌ها و مشقت‌های موجود جامعه روز به روز افزایش یابد، ولی باز با وجود همه این سختی، فرهنگیان نامهربانی‌هایی می‌بینند و باید همه جامعه کمک کنند تا این منزلت حفظ شود .


این مسئول ادامه داد: با وجود اینکه برخی افراد در انتصابات ورود پیدا کرده و اعلام نظر می‌کنند ولی آموزش و پرورش یک سری شاخصه‌ها و معیار‌هایی برای انتصاب نیروهای خود دارد و انتصابات باید بر اساس شایسته سالاری و توانمندی افراد صورت گیرد. مسئولیت مزیتی به جز سختی ندارد و باید فرد بیشتر وقت بگذارد و هزینه کند تا در فعالیت خود موفق باشد و نباید فراموش کرد که پذیرش مسئولیت شجاعت و جسارت می‌خواهد تا به نقطه موفقیت دست یابد .


وی با بیان اینکه تغییرات در همه جا اتفاق می‌افتد و افرادی می‌روند و افرادی جدید مسئولیت بر عهده می‌گیرند، افزود: در فضای آموزش و پرورش در فرآیند انتصابات باید کرامت فرهنگیان حفظ شود و همانطور که با کرامت وارد می‌شوند باید با کرامت نیز بروند و حتی نباید شاهد حرمت‌شکنی یک خدمتگذار مدرسه نیز باشیم .


کفراشی خاطرنشان کرد: تغییرات در آموزش و پرورش باید با توجه به شاخص‌هایی اتفاق بیافتد، اینکه تغییرات بر اساس فشارهای بیرونی اتفاق بیافتد منطقی نبوده و کار درستی نیست و وزارتخانه آن را نپذیرفته و برای انتخاب در استان‌ها ملاک‌ها و شاخص‌هایی در نظر گرفته شده است .


وی تصریح کرد: از مدیرکل انتظار می‌رود در انتصابات مناطق بر اساس معیارهای پرورشی، آموزشی و تربیتی تصمیم‌گیری کند. باید در آموزش و پرورش از فشارهای بیرونی فاصله گرفت و این اعتقاد وزارتخانه است که افراد شایسته در حد فضای عمومی استان انتصاب کند .


رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیروهای آموزش و پرورش گنجینه‌های نظام هستند و نباید به تاراج گذاشته شوند، یادآور شد: در سفرهای خود به استان‌ها سفارش می‌کنیم که انتصابات بر اساس چارچوب تعریف شده و مدونی انجام شود و قرار نیست نیروها همیشه یک جا بمانند و باید جابه‌جایی نخبه‌ها اتفاق بیافتد و این جابه‌جایی‌ها باید بر اساس معیارها صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: