• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

خطبه شعبانیه اهمیت ماه رمضان را بازگو می‌کند


کارشناس امور دینی گفت: رمضان ماه مهمانی الهی است و خطبه شعبانیه پیامبر اکرم (ص) درک مهم را از جایگاه ماه مبارک رمضان به بندگان ارائه می‌دهد .


حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در هنگام رفتن به یک مهمانی رسم به گونه‌ای است که فرد باید آمادگی لازم از هنگام حضور در مهمانی داشته باشد تا بتواند نظر میزبان را جلب کند .


وی افزود: ماه مبارک رمضان مهمانی الهی است و میزبان این مهمانی بزرگ خداوند متعال است و همگان بر این مهمانی دعوت هستند؛ بر اساس روایات ائمه‌اطهار (ع) ماه رجب مقدمه ورود به ماه شعبان و ماه شعبان نیز مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان است .


ناصر تصریح کرد: خداوند متعال در ماه مبارک رمضان نگاه ویژه‌ای به بندگان خود دارد، به‌ طوری‌ که در خطبه شعبانیه حضرت رسول اکرم (ص) ماه رمضان به سه دهه برکت، دوم رحمت و سوم مغفرت تقسیم شده است .


این مسئول یادآور شد: ماه شعبان مقدمه‌ای برای کسب آمادگی در ورود به ماه مبارک رمضان است، به‌‌ طوری‌ که پیامبر اکرم (ص) ماه شعبان را روزه گرفته و آن را متصل به ماه مبارک رمضان می‌کردند .


وی تصریح کرد: ائمه‌اطهار (ع) الگوی مهم در داشتن زندگی اسلامی محسوب می‌شود، در رویات دینی آمده است که خواندن دعا و طلب استغفار، روزه‌داری در سه روز آخر ماه شعبان سفارش زیادی شده است تا مسلمین آمادگی لازم را در بخش معنوی و جسمی را کسب کنند .


ناصر یادآور شد: اگر می‌خواهیم عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان را درک کنیم باید به خطبه شعبانیه پیامبر اکرم (ص) را درک کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: