• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان:

صنایع کوچک؛ عاملی مهم در توسعه اقتصادی به شمار می‌رود


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: صنایع کوچک عاملی مهم در توسعه اقتصادی کشور است.

 

امیر حمیدنیا در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تسهیلاتی به طرح‌ها و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت پرداخت می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته، با تغییر در ساختار صنعتی کشورها، رشد و گسترش صنایع کوچک و متوسط در توسعه صنعتی کشورها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده‏ است، بنابر این در کشور ما نیز بخش خصوصی به‏ ویژه صنایع کوچک و متوسط، عامل مهمی در توسعه اقتصادی محسوب می‌شوند.

 

وی با اشاره به این که صنایع کوچک با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، بر رشد اقتصادی اثر می‏گذارد، افزود: به همین دلیل، دولت به منظور توسعه فعالیت‌های اشتغال‌‏زا، رشد و توسعه واحدهای صنعتی کوچک را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

 

حمیدنیا خاطرنشان کرد: توسعه نواحی صنعتی در شهرهای کوچک یکی از عوامل تاثیرگذار در ایجاد اشتغال است و براساس توافق به عمل آمده فی‌مابين سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاونت توسعه كارآفرينی و اشتغال وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي همه طرح‌ها و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت مشمول دریافت تسهیلات با شرایط ویژه می‌شوند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، یادآور شد: واحدهای مشمول می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به واحد صنایع کوچک این شرکت مراجعه کنند.

 

وی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان به منظور ایجاد شهرک‌های صنعتی با هدف استقرار و ساماندهی صنایع در سال ۶۹ تاسیس و فعالیت خود را با ۳ شهرک صنعتی آغاز کرد. این شرکت هم‌اکنون دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که امکان واگذاری زمین در 15 شهرک و ناحیه صنعتی آن وجود دارد و 3 شهرک و ناحیه صنعتی دیگر نیز در حال آماده‌سازی جهت واگذاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: