• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-7691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در خانه ملت:

تربیت نسل انقلابی، مهم‌ترین وظیفه معلمان در برهه کنونی است


نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث اصلی پیش روی معلمان در برهه فعلی تربیت نسل سوم انقلاب همسو با آرمان‌های امام راحل و شهدا است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد عزیزی روز گذشته در آیین تجلیل از معلمان شهرستان خرم‌دره ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بزرگداشت مقام معلم، اظهارکرد: مهمترین سرمایه‌های یک ملت سرمایه انسانی آن است که تجلی آن در آموزش و پرورش بوده و مرکز ثقل آن معلم است.


وی با بیان اینکه اولین معلم خدا، دومین معلم انبیا و سومین معلم نیز علما و فرزانگان هستند، تصریح کرد: به همین دلیل معلم در نظام اجتماعی از بالاترین جایگاه برخوردار است.


این مسئول به پروژه‌های آموزشی که از جذب خیرین و مشارکت بخش غیردولتی تامین اعتبار شده‌اند نیز اشاره کرد و افزود: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته سه مدرسه در مهرماه سال‌جاری در مناطق خرم‌دره، ابهر و سلطانیه به بهره‌برداری خواهد رسید .


عزیزی، بحث اصلی پیش رو را تربیت نسل سوم انقلاب با آرمان‌های امام راحل و شهدا عنوان کرد و گفت: نقش بی‌بدیل معلمان سرزمین‌مان در این خصوص بسیار اهمیت دارد و باید کار اصلی روی مصونیت‌ها باشد نه محدودیت‌ها .


در ادامه این مراسم نیز فرماندار شهرستان خرم‌دره از حضور فرهنگیان در جامعه با عنوان راهنمایان و هدایت کنندگان نسل جوان یاد کرد و گفت: در همه بخش‌های جامعه فرهنگیان چه مستقیم و چه غیر مستقیم دخیل و موثر هستند .


حجت محمدی با تاکید بر ضرورت اهتمام برای تکمیل پروژه‌‌های نیمه‌تمام به ویژه در حوزه آموزش و پرورش شهرستان، تصریح کرد: تکمیل این پروژه‌ها در آبادانی و پیشرفت شهرستان بسیار مهمی ایفا می‌کند .


درادامه این مراسم نیز رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: معلم به عنوان زیباترین اسطوره و پاک‌ترین تندیس تزکیه در راه انبیای الهی قدم نهاده و میراثی گرانبها از جنس پیامبران و قافله سالاری از نسل خردورزان بر جای گذاشته است و هفته نکوداشت مقام و منزلت معلم فرصت مغتنم و ارزشمندی برای پاسداشت این زیبایی و پاکی است .


لعیا جعفری تاکید کرد: بی‌تردید جامعه‌ای کامیاب و موفق است که قدر فرهیختگانی که با وجود همه ناملایمات و تنگناها،شان معلمی و کرسی ادب را به هر جاه و منزلت دیگری ترجیح داده‌اند بداند و آنان را بر صدر بنشاند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: