• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-7791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

کارشناس مسائل دینی:

ظرفیت‌های مذهبی بهترین سنگر مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است


یک کارشناس مسائل دینی گفت: ظرفیت‌های مذهبی بهترین سنگر مبارزه با آسیب‌های اجتماعی هستند .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام  سیدمحمد امیرجهانی در  کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان مبارزه با موادمخدر و اعتیاد که به میزبانی مسجد امام حسین (ع) روستای اردجین برگزار شد، با تاکید بر اینکه اعتیاد از خانمان سوزترین بلایای قرن اخیر است، اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر مشکلات جسمانی آسیب‌های روحی و روانی نیز بر فرد مصرف کننده تحمیل می‌کند .


وی با تاکید بر اینکه این بلای خانمان سوز آسیب‌های مهلکی به بنیان خانواده، بهداشت و سلامت جامعه، سرمایه‌های ملی کشور و امنیت اجتماعی وارد می‌کند، بیان کرد: رویارویی با چنین پدیده شومی نیازمند عزم ملی و بین المللی است .

 

این کارشناس مسائل دینی با تاکید بر اینکه برای مصونیت در برابر این بلای خانمان سوز باید والدین مراقب فرزندان خود باشند، تصریح کرد: اگر والدین شرایطی ایجاد کنند که فرزندان آنها را محرم اسرار خود بدانند قطعا مواردی برای پنهان کاری وجود نخواهد داشت ضمن آنکه نباید از فرزندان انتظار داشته باشند آرزوهای برآورده نشده آنها را تحقق بخشند .


وی، تنش در بین اعضای خانواده را از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر عنوان کرد، افزود: هرگز فضای خانه را متشنج نکنید و از مشاجره و بحث‌های بیهوده بپرهیزید و مسؤلیت و تکلیفی به فرزندان خود بدهید که با توان آنان متناسب باشد .


این کارشناس با بیان اینکه والدین باید در روابط خود با فرزندان خود همواره صادق و مهربان باشند، یادآور شد: والدین همچنین باید از تنها گذاشتن فرزندان خود در منزل، به‌ویژه هنگامی که به مسافرت یا میهمانی می‌روند جداً خودداری کنند .


وی با اشاره به ظرفیت‌های مذهبی موجود در کشورمان اظهار کرد: تجربه ثابت کرده است کسانی که دارای گرایشات مذهبی بوده و مومن هستند کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند، لذا والدین می‌توانند با سوق دادن جوانان خود به مساجد و هیات مذهبی از آلوده شدن فرزندان خود به اعتیاد پیشگیری کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: