• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

برای هر شهید در خاک، یک شقایق روئیده بود


شش روز آن محدوده را گشتیم چشمم به چهار پنج شقایق افتاد که بر خلاف جاهای دیگر که تک تک می‌رویند در آنجا دسته‌ای و کنار هم روییده بودند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اواخر سال 69 می‌خواستیم در منطقه‌ای شروع به کار تفحص کنیم که مشکلاتی داشت و می‌گفتیم شاید مجوز کار به ما ندهند. بحثی در آن زمان پیش آمده و سپاه گفته بود شما راهی که دارید این است که یک شهید بیاورید تا مشخص شود در آن منطقه هست .


شش روز آن محدوده را گشتیم اما چون به شهیدی برنخوردیم و منطقه را هم توجیه نبودیم دلشکسته خواستیم برگردیم .


صبح نیمه شعبان بود. گفتیم: امروز به یاد امام زمان (عج) می‌گردیم؛ اما فایده نداشت. تا ظهر به جست و جو ادامه داده بودیم و بچه‌ها برای استراحت رفتند .


در حال خودم بودم گفتم: یا امام زمان (عج)! یعنی می‌شود بی‌نتیجه برگردیم؟


همین که در این فکر بودم چشمم به چهار پنج شقایق افتاد که برخلاف جاهای دیگر که تک‌تک می‌رویند در آنجا دسته‌ای و کنار هم روییده بودند. گفتم که حالا که دست مان خالی‌ست شقایق را می‌چینم و برای بچه‌های معراج تا دل شان شاد شود و این هم عیدی باشد می‌بریم .


شقایق‌ها را که کندم دیدم روی پیشانی یک شهید روییده‌اند. او نخستین شهیدی بود که در تفحص پیدا کردیم. شهید مهدی منتظر قائم.


این جست‌و‌جو در منطقه شرهانی بود و با آوردن آن شهید مجوزی داده شد که به دنبال آن هم 300 شهید در آن منطقه شناسایی شد. شهدایی که هر کدام داستانی دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: