• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان:

تولیدکنندگان به کیفیت کالاهای تولیدی توجه کنند


سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: تولیدکنندگان به کیفیت کالاهای تولیدی توجه کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کریم‌الله شعبانی ظهر امروز در دومین همایش معرفی و تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان، اظهار کرد: مصرف‌کننده بودن واقعیتی است که همه در طول روز با آن مواجه هستند و از آنجایی که افراد حجم وسیعی از کالاها و خدمات را استفاده می‌کنند، رعایت حقوق مصرف‌کننده بسیار حائز اهمیت است.

 

این مسئول ادامه داد: خدمات و کالاهای ارائه شده با سلامت و موجودیت افراد ارتباط مستقیم دارد و گاهی تعدی به حقوق مصرف‌کننده سبب می‌شود که مشکلات بزرگی برای افراد ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: مشکلات ایجاد شده را می‌توان در دادگاه‌ها رسیدگی کرد اما این مراجعات سبب افزایش هزینه و تلف شدن وقت مصرف‌کننده شده و گاهی هزینه دادرسی بیشتر از قیمت خود کالا است و این در حالی است که دادرسی مدنی از حقوق مصرف‌کننده حمایت می‌کند.

 

شعبانی خاطرنشان کرد: علاوه‌بر قانون دادرسی مدنی تشکل‌هایی برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده ایجاد شده است. اگر از حقوق مصرف‌کننده به درستی حمایت شود، مصرف‌کننده خود به مصرف کالای ایرانی گرایش پیدا می‌کند و تولیدکنندگان باید در تولید کالاها بر کیفیت توجه کنند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان، یادآور شد: بی‌توجهی برخی تولیدکنندگان به کیفیت سبب شده که دیدگاه‌ها نسبت به همه کالاهای ایرانی خوب نباشد به همین دلیل باید از تولیدکنندگانی که کیفیت را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند، تشویق و حمایت شوند.

 

وی تصریح کرد: بسیاری از مصرف‌کنندگان حقوق خود را نمی‌شناسند که باید این حقوق نیز همانند حقوق شهروندی به آنان آموزش داده شود که البته نبود مجریان مناسب برای قوانین نیز سبب شده که قوانین آنگونه که باید شناخته نشوند.

 

این مسئول با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در پیگیری امور، اظهار کرد: اگر این سازمان‌ها به جای حرکت در حاشیه رضایت‌مندی مردم از کالاها و خدمات را ارزیابی کنند، قوانین بهتر رعایت می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: