• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-7991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

تشکیل تعاونی؛ گامی ارزشمند در راستای برندسازی سیر طارم


فرماندار شهرستان طارم گفت: تشکیل تعاونی در شناسایی بازارهای دائمی و برندسازی محصول سیر طارم می‌تواند موثر واقع شود .


علی باقری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به عدم برنامه‌ریزی در تولید محصولات کشاورزی طارم از قبیل سیر، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و دیگر محصولات کشاورزی شهرستان، گفت: تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا تنظیم نشده و به اندازه مصرف و کشش بازار، محصول تولید نشود مشکلات ناشی از پایین بودن محصول را خواهیم داشت .


وی، مدیریت در میزان تولید محصولات کشاورزی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: تا زمانی که تولید برنامه محور نباشد مشکلات ناشی از آن گریبان‌گیر کشور و تولید کنندگان خواهد بود .


این مسئول با بیان اینکه در ایران خرید تضمینی دولت در بخش کالاهای اساسی بوده و شامل محصول سیر نمی‌شود، عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد با به کارگیری سیاست‌های منطقه‌ای در جلوگیری از کاهش قیمت سیر موثر واقع شویم .


باقری، تنظیم کشت محصول متناسب با میزان مصرف و تقاضا را دومین عامل موثر در فروش دانست و گفت: میزان تقاضا برای محصول سیر طارم 60 هزار تن در سال است و اگر بیش از آن تولید شود موجب ضرر کشاورزان خواهد شد .


این مسئول بازاریابی و فروش محصول از دیگر عوامل موثر در فروش دانست و گفت: با توجه به اینکه بخشی از سیر طارم همه ساله به روسیه صادر می‌شود بایستی صادرات این محصول برنامه محور باشد و تلاش شود ضمن شناسایی بازارهای جهانی، محصول با کیفیت متناسب با سلیقه مشتری تولید و عرضه شود .


وی با بیان اینکه ایجاد تعاونی سیر به عنوان حلقه اتصال بین کشاورزان و خریداران محصول گامی ارزشمند در راستای مدیریت فروش این محصول است، بیان کرد: کشاورز در فکر تولید محصول است و هزینه‌ای برای معرفی، بازاریابی و پشتیبانی از محصول تولیدی نمی‌کند و از سویی منابع دولتی نیز کارساز نبوده است، لذا جوانان می‌توانند با تشکیل تعاونی در شناسایی بازارهای دائمی و برند سازی محصول با نام طارم موثر واقع شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: