• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3387-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خبر داد:

افزایش 20 درصدی اهدای کتاب در طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی»


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از افزایش 20 درصدی اهدای کتاب در اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» خبر داد و گفت: امسال در قالب اجرای این طرح 120 هزار جلد کتاب در استان زنجان از سوی شهروندان اهدا شده است .

 

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان هر سال طرح "اهدای کتاب، اهدای دانایی" را اجرایی می‌کند .

 

وی افزود: هدف از اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» ارتقای فرهنگ جامعه در امر کتاب و کتابخوانی است و این هدف درحالی دنبال می‌شود که فضای مجازی نقش مهمی را حوزه مطالعه کتاب در جامعه ایفا می‌کند و از گستردگی قابل توجهی برخوردار است .

 

نیک‌بخش تصریح کرد: با گسترش روزافزون فضای مجازی در جامعه، هنوز مطالعه و کتابخوانی نقش اساسی در توسعه فرهنگ عمومی جامعه را بر عهد دارد که لازم است در این زمینه فعالیت جدی‌تر و بیشتری انجام گیرد .

 

این مسئول یادآورشد: اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» از اسفندماه سال 96 تا پایان فروردین‌ماه سال‌جاری صورت گرفت و با افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بود .

 

وی افزود: این طرح با هدف گسترش مشارکت همگانی در حمایت از خوانش کتاب در مناطق محروم، احساس تعلق خاطر و ارتباط خانواده‌ها به ویژه نسل جوان با کتاب، استفاده عموم مردم از کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات بود که با استقبال خوبی برخوردار بود .

 

نیک‌بخش خاطرنشان کرد: در قالب طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» شهروندان کتاب‌های غیرضروری، مفید و قابل استفاده خود را برای استفاده در مناطق محروم و مدارس شهرستان اهدا کردند، براساس آمار اعلام شده امسال در قالب اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» 120 هزار جلد کتاب در استان زنجان اهدا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: