• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6184-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی گندم در زنجان


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14، از افزایش ظرفیت حمل ریلی با دو خطه کردن ریل سیلوی گندم در استان زنجان خبر داد .

 

محمد ایزدی در گفت‌وگو با  ایسنا، منطقه زنجان، اظهارکرد: به دلیل ظرفیت مناسب، ایمنی بالا و کاهش هزینه‌های حمل ریلی نسبت به سایر حمل ونقل‌ها به‌ویژه حمل و نقل جاده‌ای، گندم مازاد بر نیاز استان زنجان از طریق خطوط ریلی  به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود .

 

وی با اشاره به این‌که استان زنجان پیشرو در استفاده ازظرفیت حمل و نقل ریلی گندم در کشور است، افزود: پروژه‌ دو خطه کردن ریل حمل گندم با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال و در راستای رعایت کاهش هزینه ها و افزایش ظرفیت‌های حمل و نقل گندم به سایر استان‌ها در حال انجام است .

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14، مزیت افزایش ریل در کنار سیلوها و دو خطه کردن خطوط ریل را کاهش 50 درصدی میزان مصرف برق و 80 درصدی استهلاک تجهیزات و دستگاه‌های سیلو اعلام کرد .

 

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه و بالا بردن ظرفیت بارگیری از طریق حمل و نقل ریلی سرعت بارگیری از ساعتی 30 تن به 100 تن می‌رسد و ظرفیت پذیرش واگن در سیلو به دو برابر خواهد رسید .

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 روند کار خط ریلی سیلوی در حال انجام را مناسب ارزیابی کرد و گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری پروژه به اتمام و مورد بهره‌برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: