• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

احداث و نوسازی خوابگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد


معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار کرد: احداث و نوسازی خوابگاه‌ها موضوعی است که باید مورد  توجه قرار گیرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهران محسنی در نشست خبری به مناسبت هفته خوابگاه‌ها با اشاره به اینکه امسال نیز هفته خوابگاه‌ها از تاریخ 20 تا 26 اردیبهشت مطابق هر سال برگزار می‌شود، گفت: شعار کلی این هفته با عنوان خوابگاه دانشجویی، نماد همبستگی اقوام و انسجام ملی نامگذاری شده است و طی این هفته برنامه‌های  متنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است .


وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به طور کلی دارای 15 خوابگاه دانشجویی است که از این تعداد 10 مورد آن خوابگاه دولتی و 5 باب نیز خوابگاه خودگردان است که در این خوابگاه‌ها بالغ بر 1710 دانشجو از تعداد کلی 3810 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی سکونت دارند .

 

محسنی خاطرنشان کرد: از 10 مورد خوابگاه دولتی دانشگاه علوم پزشکی 4 باب خوابگاه برای خواهران که 695  نفر را در خود سکونت داده است و 6 باب مختص برادران است که 456 نفر را در خود سکونت داده است. همچنین از 5 خوابگاه خودگردان موجود نیز تعداد 3 باب خوابگاه مختص خواهران است که 417 نفر را در خود سکونت داده است و 2 باب برای براداان که 141 نفر را در خود سکونت داده است .  

 

این مسئول افزود: چند سالی است که بحث احداث خوابگاه‌های جدید اهمیت پیدا کرده است و  بر اساس دستور وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی برای احداث خوابگاه‌های جدید اقدام می‌کند منتهی به دلیل تمرکز سایت و پردیس دانشجویی سعی داریم از پتانسیل دانشگاه آزاد به نفع دانشگاه علوم پزشکی استفاده کنیم. همچنین از خیرین استان در خواست می‌شود در صورت علاقه‌مندی به این حوزه ورود پیدا کنند و در بحث احداث خوابگاه‌های دانشگاه یاری کنند .  

 

وی خاطر نشان کرد: در یک ماه گذشته نیز بودجه‌ای از سوی وزارت بهداشت برای تجهیز خوابگاه‌ها اختصاص گرفته است که به محض وصول این بودجه در جهت تجهیز خوابگاه‌ها و نوسازی آنها اقدام خواهیم کرد .

 

 

محسنی ادامه داد: در حال حاضر تنها 2 خوابگاه مرکزی خواهران که 510 نفر را در خود جای می‌دهد از تعداد 15 خوابگاه  دانشجویی از استحکام لازم برخوردارند که اگر بخواهیم به صورت درصدی عنوان کنیم تنها 20 تا 30 در صد خوابگاه‌ها از استحکام لازم در برابر زلزله برخوردارند .

 

  این مسئول افزود: موضوع دیگری که قابل بحث است و قابل کتمان نیست، گرایش جوانان به سیگار در سال‌های ورود به دانشگاه است که  خوشبختانه این وضعیت در دانشگاه‌های علوم پزشکی بهتر است و تعداد کمتری از جوانان به مصرف سیگار گرایش پیدا می‌کنند؛ از همین رو برای بهبود این وضعیت به انتخاب شهردار برای خوابگاه‌ها روی آوردیم و همچنین به  آموزش متصدیان خوابگاه‌ها اقدام کردیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: