• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-8491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

ارتقای کیفیت آموزشی با اجرای طرح «تعالی مدیریت» در مدارس


رئیس اداره متوسطه دوره اول آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اجرای طرح تعالی مدیریت در مدارس موجب ارتقای کیفیت آموزشی خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین امیری در جلسه اجرای طرح تعالی مدارس شهرستان طارم، افزود: طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار در راستای ایجاد تحول مدیریت در مدارس استان انجام می شود.

 

وی یادآور شد: این طرح در راستای شناساندن استانداردهای آموزشی و مدیریتی در نظام آموزش و پرورش و نهادینه‌سازی آن اجرا می‌شود.

 

امیری، مهم‌ترین اهداف این طرح را نهادینه‌سازی نگاه تعالی بخش در فرآیندهای مدیریتی و ایجاد وفاق سازمانی، ترویج اندیشه بهره‌گیری مثبت از خدمات راهنمایی و مشاوره‌ای تیم‌های تقویت کننده عملکرد در بین مدیران مدارس، ارایه و ترویج الگوهای مدیریتی مطلوب و تقویت و ترویج سیستم خود ارزیابی در راستای بهبود و تعالی عملکرد مدیران مدارس ذکر کرد.

 

وی، تبیین چشم‌انداز رسالت و تدوین برنامه عمل، توسعه توانمندی‌ها و مشارکت نیروی انسانی، استقرار نظام یاددهی و یادگیری، توسعه مشارکت دانش‌آموزان در اداره مدرسه، مشارکت اولیا و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه، نشاط و سلامتی در مدرسه، مدیریت امور اجرایی و اداری، فعالیت‌های مکمل و فوق برنامه و برقراری نظام رشد آفرین انگیزشی را از محورهای این طرح برشمرد.

 

امیری تاکید کرد: اجرای طرح تعالی مدیریت در مدارس موجب ارتقا کیفیت آموزشی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با اجرای این طرح همه عوامل مدارس از مدیر تا متصدی خدمات درگیر هستند و در پایان سال هر یک از مدارس بر اساس عملکرد خود ارزیابی و رتبه بندی می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: