• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2885-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

خروج آمریکا از برجام حاوی عبرت‌های ارزشمندی است


امام جمعه ابهر با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: خروج آمريكا از برجام حاوى درس‏ها و عبرت‏هاى ارزشمندى براى مردم و مسئولان كشور خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با بیان اینکه به دشمن و وعده‏هايش نبايد اعتماد كرد، افزود: آنان به‏دنبال تأمين منافع خود و ضربه زدن به جمهورى اسلامى ايران هستند. خروج آمريكا از برجام نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هيچ‏وجه قابل اعتماد نيستند.

 

وی با اشاره به اینکه تنها مسير پيشرفت كشور، بهره‏گيرى از ظرفيت‏هاى داخلى و اجراى اقتصاد مقاومتى است، تصریح کرد: هر چه بنيان‏هاى اقتصادى كشور محكم‌تر شود، طراحى‏هاى دشمن براى ضربه زدن به ملت ايران ناكام‌تر خواهد شد. ۱۰ سال است كه تمام نام‌گذارى‏ها بر محور تحكيم بنيان‏هاى اقتصادى كشور شكل گرفته است.

 

رحیمی ادامه داد: نام‌گذارى سال‏هايى تحت عناوين «همت مضاعف، كار مضاعف»، «جهاد اقتصادى»، «توليد ملى و حمايت از كار و سرمايه ايرانى»، «حماسه سياسى و حماسه اقتصادى»، «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملى و مديريت جهادى»، «اقتصاد مقاومتى اقدام و عمل»، «اقتصاد مقاومتى توليد و اشتغال» و سال جديد كه به نام «حمايت از كالاى ايرانى» است، نشان مى‏دهد كه مقام معظم رهبرى با درك هوشمندانه طراحى دنياى غرب در وابسته كردن اقتصاد ايران به خارج مرزها و شكل‏گيري اقتصاد واردات‏محور، به‏خوبى نقشه دشمن را درك كرده و پادزهر آن‏را كه همان عمل كردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است، ارائه فرموده‏اند.

 

خطیب نمازجمعه ابهر اظهار کرد: اگر در 10 سال گذشته، همه قوا و نهادهاى كشور به‏ويژه قوه مجريه و دولت‏ها با تمام توان‌شان براى تحقق اقتصاد مقاومتى به ميدان مى‏آمدند، يقيناً امروز به درجه‏اى از اتقان و استحكام در بنيان‏هاى اقتصادى رسيده بوديم كه از تحريم‏هاى نظام سلطه بدون كم‌ترين حاشيه و هزينه‏اى سرافرازانه و مقتدرانه عبور مى‏كرديم.

 

وی با یادآوری اینکه براى ادامه مسير احتمالى برجام، بايد از طرف‏هاى مقابل به‌ويژه كشورهاى اروپايى تضمين‏هاى جدى‌تر و محكم‏ترى گرفت، افزود: يكى از اهداف آمريكا در خروج از برجام، دامن زدن به اختلافات داخلى است. اهميت اتحاد و يكپارچگى ملت ايران در برهه زمانى حساس و سرنوشت‌ساز فعلى و مخابره صداى واحد از داخل ايران امرى ضرورى و حياتى است. يكى از اصلى‏ترين اهداف رئيس جمهور ايالات متحده آمريكا از لغو توافق هسته‏اى با ايران، توليد اختلاف و بحران در فضاى سياسى داخلى كشورمان است. از اين‏رو حفظ اتحاد و انسجام ملت ايران بسيار ضرورى به نظر مى‏رسد.

 

امام جمعه ابهر خاطرنشان کرد: بدون‏شك اين انسجام و اتحاد ملى رمز پيروزى ما در برابر دونالد ترامپ و سردمداران كاخ سفيد خواهد بود. امروز ملت ايران بيش از هر زمان ديگرى نسبت به ماهيت و موجوديت ايالات متحده و چهره كريه سردمداران كاخ سفيد آگاهى پيدا كرده است. اين آگاهى بايد به رمز اتحاد ملت ما در برابر ايالات متحده تبديل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: