• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3687-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک نویسنده زنجانی:

جایگاه کتاب در طول سال ارج نهاده شود


یک نویسنده زنجانی تاکید کرد: باید به جایگاه کتاب در طول سال ارج نهاده شده و به برگزاری نمایشگاه کتاب در مقاطع مختلف اکتفا نکنیم.

 

نازخند صبحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اهتمام و ارزش‌گذاری به جایگاه کتاب را یکی از ضروریات امروز جامعه است، افزود: بی‌شک برگزاری نمایشگاه‌های کتاب به‌ویژه نمایشگاهی در حد و اندازه‌های کتاب تهران می‌تواند جایگاه کتاب را در جامعه امروزی که کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود، رفیع‌تر کند.

 

وی از رونمایی کتاب «فروغ نگاه فیاض» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و با یادآوری اینکه این مجموعه به سبک‌های انتقادی و اجتماعی با رویکرد طنز به رشته تحریر درآمده است، تصریح کرد: «فرغ نگاه فیاض» سی و یکمین کتابی است که به رشته تحریر درآورده‌ام که امیدوارم بتوانم آنچه را که تا به امروز در حوزه کتاب ناتمام گذاشته‌ام را به اتمام برسانم.

 

این نویسنده زنجانی که طی چند سال گذشته پنج اثر به زبان ترکی نگاشته است، ادامه داد: معتقدم کتاب به هر زبانی که نوشته شده باشد، باید بتواند با مخاطب خود همزادپنداری کرده و تبادل اطلاعات داشته باشد. جایگاه کتاب به قدری ارزشمند است که با وجود ظهور تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید، هنوز جایگاه کتاب به‌عنوان یار مهربان با وجود اینکه کمرنگ شده اما تنزل پیدا نکرده است.

 

صبحی با اشاره به اهمیت موضوع دفاع‌مقدس در داستان‌هایش، اظهار کرد: در آثارم چه به زبان ترکی و چه فارسی به موضوع دفاع‌مقدس بسیار پرداخته‌ام، به‌ویژه رمان «دلاوران» که برای فیلم‌نامه شدن به یکی از کارگردانان نامی کشور تحویل داده شده است، با این وجود در کتاب‌هایم بیشتر بر روی مسائل اجتماعی تکیه داشته‌ام.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: