• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

سرپرست شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان خبر داد:

سهم 25 درصدی CNG در سبد حمل و نقل فروردین‌ماه زنجانی‌ها


سرپرست شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: در فروردین‌ماه امسال سهم CNG  در سبد حمل و نقل 25 درصد بوده است.


محسن شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به میزان مصرف CNG  در فروردین ماه امسال، اظهار کرد: تغییر محسوسی در روند مصرف به ثبت نرسیده به طوری که میزان مصرف در فروردین ماه امسال در حدود 12 میلیون و 412 هزار متر مکعب و مدت مشابه 12 میلیون و 423 هزار مترمکعب بوده که در همین ماه مصرف بنزین سال جاری 36 میلیون و 700 هزار لیتر و سال 96 در حدود 31 میلیون و 200 هزار لیتر بوده است.


این مسئول ادامه داد: میزان مصرف 12 میلیون مترمکعبی CNG  در فروردین‌ماه امسال و سال گذشته منجر به صرفه‌جویی 12 میلیون لیتری در مصرف بنزین شده است.


وی افزود: گاز طبیعی 25 درصد سبد حمل و نقل استان را در فروردین‌ماه امسال پوشش داده که این میزان در مدت مشابه سال قبل 21 درصد بوده است.


شهبازی خاطرنشان کرد: از مجموع 25 درصد سهم CNG  در سبد حمل و نقل استان در فروردین امسال بیشترین میزان متعلق به ناحیه ابهر با 29 درصد و کمترین مربوط به ناحیه مرکزی با 23 درصد است. همچنین در سال گذشته نیز 21 درصد سهم CNG  در سبد حمل و نقل استان بیشتر در ناحیه ابهر با 33 درصد به ثبت رسیده است.


سرپرست شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، با اشاره به میزان مصرف CNG  در سال گذشته، یادآور شد: میزان مصرف سال قبل 151 میلیون و 885 هزار مترمکعب بوده که دربرگیرنده 29 درصد سبد حمل و نقل استان بوده و این مقدار مصرف منجر به صرفه‌جویی حدودا 151 میلیون لیتری در مصرف بنزین در سال گذشته شده است.


وی با تاکید بر حرکت به سوی استفاده از سوخت پاک و صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های فسیلی، تصریح کرد:به دنبال آن هستیم که در نواحی که CNG  کم‌ترین سهم را در سبد حمل و نقل دارد جایگاه‌های بیشتری احداث تا سهم آنها نیز از سبد حمل و نقل افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: