• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

تولید 3210 تن گوشت بوقلمون طی پارسال در زنجان


سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی زنجان از تولید 3210 تن گوشت بوقلمون طی پارسال خبر داد.


محمدعلی صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که زنجان دومین استان کشور در تولید گوشت بوقلمون است، اظهار کرد: نخستین زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در زنجان فعال است و بیش از 60 درصد جوجه یک‌روزه بوقلمون کشور در این استان تولید می‌شود.


این مسئول ادامه داد: هم‌اکنون 23 واحد پرورش بوقلمون گوشتی و 2 واحد بوقلمون مادر در استان زنجان وجود دارد و واحدهای مادر، در تولید تخم‌های نطفه‌دار برای تولید جوجه یک‌روزه فعال هستند . این در حالی است که واحدهای پرورشی حدود 165 هزار و واحد مادر نیز 10 هزار قطعه بوقلمون دارد .


وی با اشاره به این‌که در حال حاضر 14 درصد گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان تولید می‌شود، افزود:  بزرگ‌ترین واحدهای تولید گوشت بوقلمون در شهرستان ایجرود فعال است و شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر، ایجرود، طارم و سلطانیه از مراکز تولید گوشت بوقلمون به شمار می‌رود.


صادقی افتتاح پروژه بوقلمون مادر گوشتی را گامی بسیار مهم در تکمیل زنجیره گوشت بوقلمون در استان برشمرد و یادآور شد: 150 نفر به صورت مستقیم و حدود 2000 نفر به صورت غیرمستقیم در تولید گوشت بوقلمون اتسان زنجان مشغول به کار هستند. پارسال نیز  252 هزار و 926 تن انواع فرآورده‌های خام دامی در استان تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 1.6 دهم درصد رشد دارد.


به گزارش ایسنا، شیرخام، گوشت طیور صنعتی، گوشت قرمز، تخم‌مرغ و عسل از عمده فرآورده‌های خام دامی تولیدی در استان زنجان به شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: