• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان:

کاهش منابع، تشدیدکننده رکود پروژ‌ه‌های عمرانی است


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: کاهش منابع کشور و شهرداری‌ها تشدیدکننده رکود پروژه‌های عمرانی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های استانداری اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و امسال نیز بودجه‌های ملی و بودجه‌های استانی که تعیین تکلیف خواهد شد، تمرکز بر پروژه‌های نیمه‌تمام است که طبق آمار 700 پروژه نیمه‌تمام در استان داریم که در پایان آن 3000 میلیارد تومان برای استان هزینه خواهد داشت.

 

این مسئول ادامه داد: پروژه‌های نیمه‌کاره مهم تا پایان سال قبل 1600 میلیارد تومان هزینه شده که البته برای اتمام پروژه‌ها به میزانی بسیار بیشتر از بودجه اختصاص یافته به استان را نیاز داریم و اگر بخواهیم همه پروژه‌های نیمه‌تمام را به پایان برسانیم، به بودجه زیادی نیاز داریم.

 

وی افزود: هدف‌گذاری استانداری، پایان پروژه‌های قدیمی و نیز دارای پیشرفت فیزیکی بالا تا پایان کار دولت است. همچنین در همین زمینه ما با استفاده از رویکرد بخش خصوصی به دنبال حل مشکلات هستیم و نیز روند طولانی شدن پروژه‌ها در کل کشور یک آسیب است که رخ داده و البته قطعا این آسیب‌شناسی شده است.

 

سلطانی خاطرنشان کرد: نداشتن نگاه آمایشی و اینکه مهم نباشد ما به چه چیزی نیاز داریم و به یک‌باره چندین پروژه را باهم آغاز کنیم، موجب طولانی شدن روند ساخت پروژه‌ها شده است. همچنین گاها مزیت‌های توسعه‌ای در نظر گرفته نشده و در برهه زمانی صرفا تعدادی پروژه کلنگ‌زنی شده که نتیجه آن نیز وجود یک سری پروژه‌های نیمه‌‌تمام در شهر شده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان یادآور شد: اتفاقات دیگر از جمله کاهش منابع کشور و شهرداری‌ها در چند سال گذشته تشدیدکننده رکود پروژه‌های عمرانی شده است، هرچند که برخی از پروژه‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، ولی وقتی بودجه کاهش پیدا می‌کند، ساخت و ساز نیز کم می‌شود و وقتی پیمانکاران بزرگ پولی دریافت نکنند، شاهد توقف پروژه‌ها خواهیم شد و این امری است که طی سالیان گذشته نیز روی داده و البته حرکت دادن آن‌ها به یک‌باره نیز سخت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: