• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-8891-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

ثبت نام 476 طرح اشتغال‌زایی در شهرستان طارم


فرماندار شهرستان طارم اظهار کرد: در فاز اول پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی در شهرستان طارم تاکنون 476 نفر برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان طارم، علی باقری در جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی که با حضور اعضای شهرستانی این کمیته برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه طرح‌های اشتغالزایی بایستی توجیه اقتصادی داشته و منجر به اشتغال پایدار شود، طرح‌های ثبت‌نام شده پس از بررسی توسط کمیته فنی اشتغال، به استان معرفی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: تاکنون 245 مورد از این طرح‌ها بررسی و به تصویب اعضای کمیته شهرستانی رسیده است که رقم ریالی طرح‌های مصوب تا پایان فروردین‌ماه امسال، معادل 46 میلیارد و 673 میلیون و 660 هزار تومان است که در صورت تصویب استانی، متقاضیان به بانک‌ها معرفی خواهند شد.

 

این مسئول عنوان کرد: توسعه صنایع تبدیلی یکی از اولویت‌های اصلی شهرستان و اکثر طرح‌های تصویب شده نیز در حوزه صنایع تبدیلی است.

 

وی توسعه بخش گردشگری را از دیگر سیاست‌های شهرستان برشمرد و افزود: متاسفانه تقاضاهای زیادی تاکنون برای دریافت تسهیلات در این حوزه صورت نگرفته است.

 

این مسئول ادامه داد: چهار طرح راه‌اندازی مجتمع خدماتی رفاهی گردشگری جهت دریافت تسهیلات از محل اجرای این طرح ارائه شده است که حمایت‌های جدی از آن‌ها صورت خواهد گرفت.

 

باقری گفت: توسعه خانه‌های بوم‌گردی نیز از دیگر برنامه‌های این شهرستان است که با مشارکت نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان و بخش خصوصی دنبال و حمایت ویژه می‌شود.

 

فرماندار طارم با اشاره به اینکه متاسفانه پرداخت تسهیلات به طرح‌های دامداری سنتی به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی برای کشور، از سوی استان تایید نمی‌شود، گفت: شهرستان طارم به دلیل داشتن مراتع غنی و 45 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از نظر تهیه علوفه دام‌ها با مشکل مواجه نبوده و اجرای این طرح در طارم منجر به تولید و درآمد می‌شود.

 

وی اظهار امیدواری کرد مسئولان مربوطه استانی از این طرح‌ها حمایت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: