• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2986-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون جهاددانشگاهی:

جهاددانشگاهی زنجان، مرکز آموزش‌های اشتغال‌محور ICT می‌شود


رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی زنجان، مرکز آموزش‌های اشتغال‌محور ICT  می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدصادق بیجندی صبح امروز در آیین آغاز به کار برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهادانشگاهی زنجان، اظهار کرد: برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی در سالی که به‌عنوان سال حمایت از تولید داخلی و اشتغال نام‌گذاری شده است، بیش از هر چیز به تفکر دانش‌بنیان نیاز داریم؛ در واقع اگر تفکر و نگرش دانش بنیان داشته باشیم اقتصاد مقاومتی نیز محقق می‌شود و متاسفانه در حال حاضر یکی از اشکالات اساسی دستگاه‌ها نبود نگرش دانش‌بنیان است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه با حمایت درست از تفکر درست، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد، ادامه داد: مبنای تفکر دانش‌بنیان، باور کردن حوزه علم و دانش و جوانان پرشور مملکت به‌عنوان سرمایه‌های اصلی است. خوشبختانه یک اتفاق بی‌نظیر در استان زنجان رخ داده است و آن، شکل‌گیری اکوسیستم و زیست‌بوم کارآفرینی است.

 

وی با اشاره به اینکه شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی همه مراحل ایده تا اجرا، تولید و اتصال به بازارهای داخلی و جهانی را شامل می‌شود، افزود: خوشبختانه جهادگران و مدیران استانی جایی انگشت گذاشته‌اند که در کشور برای آن فرصت‌های بی‌نظیری وجود دارد و آن صنایع فرهنگی خلاق است. در خصوص استان زنجان که به‌عنوان قطب علم و حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک مطرح شده، از پایه‌های تحقق آن ایجاد مرکز صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی و برنامه شتاب دهی است.

 

بیجندی خاطرنشان کرد: این سه مجموعه در کنار پارک‌های علم و فناوری استان زنجان می‌توانند گام‌های اساسی و مفیدی برای اشتغال دانش‌آموختگان بردارند. در همین راستا، استان زنجان به‌عنوان یکی از استان‌های منتخب در حوزه آموزش‌های اشتغال محور در حوزه ICT انتخاب شده است و تجهیزات این آموزش‌ها که 4.5 میلیارد تومان است، در ساختمان جهاددانشگاهی زنجان نصب خواهد شد.

 

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی یادآور شد: با راه‌اندازی تجهیزات مذکور، آموزش‌های پایه شبکه و حوزه امنیت شبکه با همکاری شرکت هوآوی ارائه خواهد شد و در سطح کشور این اولین باری است که بین جهاددانشگاهی و یک شرکت خارجی همکاری‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

 

بیجندی تاکید کرد: زنجان جوانان پرشور و علاقمندی دارد و ترکیب این شور با همدلی و همراهی مدیران زحمتکش استان زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا زنجان پایلوت کشوری باشد. جهاددانشگاهی از رویش‌های مبارک انقلاب است و باید برای بهبود شرایط جوانان این مرز و بوم گام‌های بلندتری بردارد.

 

وی یادآور شود: دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را به کار گرفته است تا با عبور از سختی‌هایی که استعمار به شیوه‌های مختلف به مردم بزرگ ایران تحمیل می‌کند، بتواند موفقیت را برای مردم به ارمغان بیاورد. این دولت و همه مدیران در تلاش هستند تا بدون هرگونه جناح‌بندی و نگاه سیاسی، کشور را به سربلندی برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: