• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3086-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در وزارت ورزش و جوانان:

مشکل اصلی جوانان، اشتغال است


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر مشکل اصلی جوانان کشور، بحث اشتغال است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدمهدی تندگویان در آیین آغاز به‌ کار برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان، اظهار کرد: جوانان به معنویت بازگردند که جهاددانشگاهی بستر مناسبی برای جوانان است که می‌توانند به آن توجه کنند.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر در کشور، مشکل اصلی در بخش جوانان، بحث اشتغال است و آزاردهنده‌تر از آن قول‌ها و وعده‌هایی است که در سال‌های گذشته عملی نشده است. همچنین باید بحث پایش اشتغال و آمایش سرزمینی اشتغال نیز سال‌ها قبل انجام می‌شد تا امروز شاهد استفاده نشدن از جوانان با مدارج علمی بالا در حوزه‌های مختلف نباشیم.

 

وی افزود: هنوز هم در استان‌ها بدون اینکه تکلیفی برای اشتغال جوانان تعیین شود، جوانان به سمت کسب علم و دانش سوق داده می‌شوند.

 

تندگویان با بیان اینکه یک‌چهارم و یا نیمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: این جمعیت بالا نشان از آن دارد که دولت نمی‌تواند امکان اشتغال را برای همه جوانان ایجاد کند و راه‌حل برون‌رفت از مشکل اشتغال جوانان، توانمند کردن آنان برای استفاده و بهره‌برداری از امکانات بومی و محلی است.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، خواستار آموزش ملی در مرکز صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی استان زنجان شد و گفت: دوره آموزشی برای مربی‌گری برای جوانان مستعد سراسر کشور در نظر گرفته شود تا این مربیان، سفیران آموزشی در سراسر کشور باشند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰۰ تشکل جوان فعال در کشور وجود دارد که تا پایان دولت به ۶۰۰۰ تشکل خواهد رسید و این تشکل‌ها در همه حوزه‌ها فعالیت دارند.

 

این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر پایه کار مشخص شده و می‌توان برای آن سرفصل آموزشی تعریف کرد همچنین این وزارتخانه به دنبال انجام کارهای تخصصی و ایجاد شبکه‌های تخصصی در کشور است و هفته گذشته اولین شبکه تخصصی ملی گردشگری و بوم‌گردی در تبریز افتتاح شده است.

 

تندگویان با اشاره به راه برون‌رفت از مشکل اشتغال، عنوان کرد: اگر جوانان بتوانند از فضای موجود و دستاوردهای بومی و محلی استفاده کنند و به دولت و کمک‌های دولتی اتکا نکنند، مشکل اشتغال به طور قابل توجهی حل می‌شود و بر اساس توافق انجام شده این وزارتخانه با صندوق کارآفرینی امید، این صندوق برای اعطای تسهیلات آماده است و وزارتخانه سال گذشته سهم خود را پرداخت کرده است.

 

وی با توصیه به جوانان، یادآور شد: جوانان خود را باور کنند و روی پای خود بایستند تا بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند و ما نیز به دنبال حمایت از جوانان هستیم تا بتوانند بیشتر از آنچه که هست، شکوفا شوند. باید توجه داشت که جوانان دوباره می‌توانند ایران ‌را نجات دهند همانگونه که قبلا آن را در دوران جنگ نجات داده‌اند.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بهتر است مسئولان صندلی‌ها را به جوانان تحویل دهند و به عنوان مشاور در کنار آنان فعالیت کنند و امیدواریم که در حوزه انتصابات شاهد تحول در بخش جوانان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: