• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی صورت گرفت؛

آغاز به کار سه مرکز جدید حوزه اشتغال در جهاددانشگاهی زنجان


برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان آغاز به کار کرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی استان زنجان، با حضور معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، استاندار زنجان و جمعی از مسئولان استانی، آغاز به کار کرد.

 

مرکز نوآوری و شکوفایی «منش» مرحله اول شروع کار جهاددانشگاهی است و مجوز مرکز رشد نیز با پیگیری‌های صورت گرفته اخذ شد و امروز افتتاح شد. مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) جهاددانشگاهی زنجان، مرکزی است که قادر خواهد بود استعدادهای ناب خارج از محیط دانشگاهی را ساماندهی کند.

 

جهاددانشگاهی زنجان قصد دارد با راه‌اندازی این مرکز به‌عنوان یک مرکز پایلوت در استان، ضمن ساماندهی افراد خلاق غیردانشجو و شکوفا کردن این استعدادها، زمینه را برای کاربردی شدن ایده‌های این افراد فراهم کند.


همچنین در ادامه این مراسم مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق جهاددانشگاهی استان زنجان آغاز به کار کرد. بر اساس «آنکتاد» از اقتصاد خلاق، اقتصاد خلاق یک مفهوم در حال تکامل مبتنی بر دارایی‌های خلاق است که می‌تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی باشد و تولید درآمد کند که به چهار دسته محصولات مبتنی بر آفرینش‌های کارکردی، محصولات هنری، محصولات رسانه‌ای و محصولات میراث‌فرهنگی و گردشگری تقسیم می‌شود.

 

در طول سه دهه اخیر، اهمیت صنایع فرهنگی در اقتصادهای داخلی کشورها و اقتصاد بین‌الملل، با سیر تصاعدی و رو به افزایش برخوردار بوده و فناوری‌های مربوط به آن توسعه بسیاری پیدا کرده و انقلاب چندرسانه‌ای تحول عمده‌ای در این صنعت به وجود آورده است.

 

بر اساس آمار سالیانه یونسکو در حوزه صنایع فرهنگی، ایران جایگاه پایین و غیرقابل قبولی در این زمینه دارد که یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای خروج از این وضعیت، استفاده از ابزارهایی نظیر مراکز رشد است.

 

با توجه به گستردگی حوزه فعالیت صنایع خلاق و تجربیات جدی جهاددانشگاهی زنجان در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای، اولویت فعالیت مرکز شکوفایی صنایع خلاق زنجان، در فاز نخست از سه بخش میراث‌فرهنگی و گردشگری، رسانه‌های صوتی و تصویری و رسانه‌های مجازی تشکیل خواهد شد.

 

همچنین برنامه شتاب‌دهی کسب‌ و کارهای فناورانه جوانان استان رنجان نیز آغاز به کار کرد. شتاب‌دهی کسب‌وکارهای فناورانه جوانان، برنامه‌ای است که با ایجاد انگیزش، توسعه مهارت‌های فردی و تکنیک‌های کارگروهی در میان جوانان، هسته‌های فناور به وجود می‌آورد و با هدایت و سرعت بخشیدن به پیشرفت این هسته‌ها آن‌ها را به شرکت‌های فناور تبدیل می‌کند.

 

در خلال این برنامه برای امسال، بیش از 420 نفر از جوانان استان، با اولویت اعضای سمن‌های جوان، جذب شده و آموزش می‌بینند و در نهایت امیدواریم که 20 هسته یا واحد فناور جولان در یک بازه زمانی حداکثر 10 ماهه نمونه اولیه محصول یا خدمت فناورانه‌شان را ارائه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: