• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3186-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون جهاددانشگاهی:

برای تحقق زیست‌بوم کارآفرینی به شتاب‌دهنده‌ها نیاز است


رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی گفت: برای تحقق زیست‌بوم کسب و کار و زیست‌بوم کارآفرینی ابزارهایی همچون شتاب‌دهنده‌ها نیاز است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدصادق بیجندی ظهر امروز در حاشیه آیین آغاز به کار برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهادانشگاهی زنجان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شتاب‌دهنده‌ها می‌توانند به تسریع فرآیند تبدیل شدن ایده به محصول کمک کنند و با افتتاح این سه محل که در کنار هم افتتاح شد، افراد خلاق به‌ویژه دانشجویان در کمترین زمان ممکن ایده‌‌شان به شرکت تبدیل خواهند شد تا بتواند محصولات‌شان روانه بازار شود.

 

وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم در استان، بحث قطبیت استان در حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک است و با توجه به زیرساخت‌ها امیدواریم اقدامات انجام شده بتواند آینده خوبی را برای جوانان ترسیم کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه معتقدیم تبدیل ایده به محصول و ایجاد کسب و کار نیاز به ابزار دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین این ابزارها بهره‌مندی از توان کار تیمی و مشاوره گرفتن است که در مرکز شتاب‌دهی این اتفاقات رخ می‌دهد و در شتاب‌دهنده فرآیندها تسهیل می‌شود و افراد مشاوره‌های مختلف را دریافت می‌کنند تا بتوانند ایده‌شان را سریع‌تر به کسب و کار پایدار برسانند.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بسیاری از افراد خلاق نمی‌دانند چه نیازها و چه فرصت‌هایی وجود دارد، افزود: در شتاب‌دهنده‌ها این فرآیند کوتاه شده و همه این موارد تحت پوشش قرار می‌گیرد و می‌توان گفت سرعت تبدیل ایده به تولید در این مراکز دو تا سه برابر می‌شود.

این مسئول یادآور شد: زنجان به‌عنوان یکی از استان‌های منتخب در حوزه آموزش‌های اشتغال‌محور در حوزه ICT انتخاب شده است و تجهیزات این آموزش‌ها که 4.5 میلیارد تومان است، به‌زودی تحویل استان خواهد شد، افزود: این تجهیزات از بعد از عید قابل استفاده و بهره‌مندی جوانان خواهد بود.

 

بیجندی تاکید کرد: زنجان جوانان پرشور و علاقه‌مندی دارد و ترکیب این شور با همدلی و همراهی مدیران زحمتکش استان زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا زنجان پایلوت کشوری باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: