• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان تاکید کرد:

ضرورت استفاده صنایع از پساب


استاندار زنجان گفت: باید از پساب صنایع در استان استفاده شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری  صبح امروز  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر موضوع آب یکی از موضوعات مورد توجه در کشور است که انتظار می‌رود دستگاه‌هایی که در رابطه با این مبحث تعامل دارند، نسبت به گزارش شرکت آب و فاضلاب حساسیت داشته باشند.


این  مسئول ادامه داد: در حوزه اجتماعی یکی از چالش‌ها مسئله آب است و رهاسازی پساب به زنجانرود باید موضوعی حساس و قابل تامل شده و به آن توجه شود و اگر بارش‌های مناسب امسال نبود قطعا شاهد جیره‌بندی آب می‌بودیم. همچنین باید توجه کرد که مصرف آب‌های زیرزمینی برای برخی دستگاه‌ها صد درصد باید قطع شود تا به فکر حل مسئله باشند.


وی افزود:   شرکت آب و فاضلاب باید تلاش کند که مناطق پرمصرف استان به فاضلاب شبکه استان وصل شود تا پساب از سیستم خارج نشود چرا که پساب، آب تضمین شده است که سیاست‌گذاری در استفاده از این آب باید مورد توجه باشد. تا کی می‌خواهیم به صنعت بگوییم که از آب زیرزمینی استفاده کند و باید تاریخی در نظر گرفته شود تا دیگر آب زیرزمینی به صنایع داده نشود.


درویش‌امیری خاطرنشان کرد:   گزارش‌های جلسات ستاد اقتصاد باید برای ادامه سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها استفاده شده و چارچوبی در این زمینه تعیین شود، تا که راحت‌ترین راه حل برای مشکل انتخاب شود. ستاد اقتصاد مقاومتی باید برای استفاده از پساب سیاست‌گذاری کند.


استاندار زنجان یادآور شد: بحران آب در کشور به دو دلیل کاهش بارندگی و ضعف مدیریت در منابع آب است که در این زمینه نبود دلسوزی و تعهد در مدیریت منابع آب به بحران آب دامن زده است همچنین آب‌های سطحی مشکلات جدی را در زنجان به وجود آورده که باید تعیین تکلیف شود. زمان‌های طلایی را از دست داده‌ایم و   باید امروز تصویر مناسبی برای ادامه کار داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: