• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

حمایت از کالای ایرانی به تعصب ایرانی نیازمند است


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: حمایت از کالای ایرانی به تعصب ایرانی نیازمند است.

 

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، نقشه راه سعادت، آبادانی و توفیقات بیش از پیش کشور است و با نظر به حمیت و تعصب ذاتی مردم ایران که در بسیاری از رویدادهای پرفروغ تاریخی، کوته‌فکران و بدخواهان را در بهت و حیرت برده است.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر حمایت از کالای ایرانی به تعصب و غیرت ایرانی نیازمند است تا این ایدئولوژی هوشمندانه به یک ارزش و عادت بین ایرانیان تبدیل شود.

 

وی افزود: بایستی برای تحقق و شکل دادن به حمایت از تولیدات داخلی ضمن گسترش و تقویت  زیرساخت‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف به بسترسازی مناسب در راستای جلوگیری از قاچاق و ممنوعیت واردات محصولات مشابه تولیدشده در کشور توجه ویژه شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان خاطرنشان کرد: قوانین و شرایط جاری در کشور بایستی به سمتی حرکت کند که فضا و حمایت‌های مناسب متوجه جوانان پرشور و با انگیزه شود به طوری که بهبود فضای نامناسب اقتصادی و ارتقای بسیاری از حوزه‌ها را در آینده شاهد باشیم و نباید فراموش کرد که راهکار و کلید پاسخگویی به نیاز و مطالبات جوان امروز فقط در دست خود نسل جوان است و تا زمانی که اندیشه، نظر و ایده‌های این نسل استماع نشود، انگاری هیچ قدمی برای حل مشکلات آن‌ها برنداشته‌ایم.

 

جمیلی یاداور شد: نباید فراموش کرد که همه نباید کارآفرین سرآمد و مشهور باشند بلکه کارآفرینان باید بتوانند در شغلی که ایجاد کرده و فعالیت می‌کنند در سطح خودشان موفق شوند و مراحل رشد و شکوفایی را قدم به قدم طی کنند همچنین همه کارآفرین نیستند و نمی‌توانند شغل ایجاد کنند.

 

وی تصریح کرد: اتاق‌های بازرگانی به عنوان نبض اقتصاد کشور با ترسیم نقشه راه توسعه تولید با کیفیت، بهبود صادرات و واردات و جذب سرمایه‌های خارجی در راستای دگرگونی و گسترش دامنه‌های اقتصاد کشور تلاش می‌کند ولی با این تفاسیر، این تفکرات و مطالبات دولتی است که می‌تواند ضمن هدایت صحیح، تسریع در فرآیندها را نیز به ارمغان آورد و به طور کلی تا این دو بخش در یک جهت و دوش به دوش گام برندارند، امیدی برای دستیابی به اهداف بهبود اقتصاد کشور نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: