• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

مرکز صنایع فرهنگی و خلاق جهاددانشگاهی زنجان، فعالیت‌های خود را کاربردی کند


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امیدواریم مرکز صنایع فرهنگی و خلاق جهاددانشگاهی زنجان، فعالیت‌های خود را کاربردی کند.

 

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس «آنکتاد» از اقتصاد خلاق، اقتصاد خلاق یک مفهوم در حال تکامل مبتنی بر دارایی‌های خلاق است که می‌تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی باشد و تولید درآمد کند که به چهار دسته محصولات مبتنی بر آفرینش‌های کارکردی، محصولات هنری، محصولات رسانه‌ای و محصولات میراث‌فرهنگی و گردشگری تقسیم می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: در طول سه دهه اخیر، اهمیت صنایع فرهنگی در اقتصادهای داخلی کشورها و اقتصاد بین‌الملل، با سیر تصاعدی و رو به افزایش برخوردار بوده و فناوری‌های مربوط به آن توسعه بسیاری پیدا کرده و انقلاب چندرسانه‌ای تحول عمده‌ای در این صنعت به وجود آورده است.

 

وی افزود: بر اساس آمار سالیانه یونسکو در حوزه صنایع فرهنگی، ایران جایگاه پایین و غیرقابل قبولی در این زمینه دارد که یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای خروج از این وضعیت، استفاده از ابزارهایی نظیر مراکز رشد است.

 

فغفوری با اشاره به آغاز به کار مرکز صنایع خلاق و فرهنگی جهاددانشگاهی استان زنجان، خاطرنشان کرد: اگر این مرکز بتواند فعالیت‌های خود را کاربردی کند به‌راحتی می‌تواند اشتغال‌هایی را که متعهد شده بود را ایجاد کند و اقداماتی که در این بخش انجام شده بهتر از تئوری‌هایی است که توسط برخی دستگاه‌ها ارائه می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: امیدواریم این مرکز بتواند در رابطه با مشکلاتی که صنایع دستی استان دارد نیز ورود پیدا کرده و راه حلی مناسب و به‌صرفه‌ای را برای آن ارائه کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: