• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

طنزنویس ملی:

زبان طنز، ابزاری مهم برای بیان انتقادات و نظرات در جامعه است


طنزنویس ملی گفت: دانشجویان آگاه‌ترین قشر جامعه هستند که می‌توانند با زبان طنز، نقدها و نظرات خوبی را در راستای رشد و توسعه کشور داشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا لبش شامگاه دیروز در حاشیه مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی طنز دانشجویی تلخند، اظهار کرد: دومین جشنواره ملی طنز دانشجویی تلخند امسال از سطح خوبی برخوردار بود؛ برگزاری جشنواره‌ دانشجویی از سال‌های گذشته آغاز شده بود که مدتی با وقفه مواجه شد، تا اینکه در سال ۸۲ جشنواره دانشجویی به میزبانی اصفهان آغاز به کار کرد تا امروز که شاهد برگزاری این جشنواره در استان زنجان هستیم.

 

وی افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی کمک شایانی به بروز و کشف استعدادها کرده و در ادامه موجب ایجاد ارتباط سازنده بین استاد و دانشجو می‌شود. البته نباید فراموش کرد که برگزاری کارگاه و کلاس‌های آموزشی در کنار جشنواره موجب آشنایی دانشجویان با طنز می‌شود.

 

لبش یادآور شد: ناآشنایی با زبان و نثر دو مشکل عمده دانشجویان در این جشنواره بود. شرکت‌کنندگان از ایده‌های بسیار خوبی برخوردار بودند اما متاسفانه در اجرا با مشکل مواجه شدند، پایین بودن سطح مطالعه در بین دانشجویان عامل مهم در بروز دو مشکل زبان و نثر محسوب می‌شود.

 

این طنزنویس ملی در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی برای حضور فعال دانشجویان در عرصه طنز محسوب می‌شود که امیدواریم در سال‌های آینده شاهد پربارتر شدن این جشنواره باشیم.

 

لبش تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم طنزپردازی، شوخ‌طبعی و نحوه درست نوشتن طنز را به دانشجویان بیاموزیم، زیرا دانشجویان مهم‌ترین و آگاه‌ترین قشر جامعه هستند و می‌توانند نقدها و نظرات خوبی را برای رشد کشور داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: