• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-27314-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

هنرستان‌ها امسال سه ‌پایه می‌شوند


معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال هنرستان‌ها سه‌پایه می‌شوند .


محمود سیفی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال با تکمیل شدن نظام آموزشی 6-3-3 دوره پیش‌دانشگاهی حذف و پایه دوازدهم مستقر می‌شود که این تحولات نیاز به تامین فضا و نیروی انسانی دارد .


این مسئول ادامه داد: با استقرار پایه دوازدهم امسال زمان آموزش از 24 ساعت به 36 ساعت در هفته افزایش می‌یابد و از طرفی در گذشته تعداد دانش‌آموزانی که از پایه سوم دبیرستان به پیش‌دانشگاهی می‌رفتند کمتر بود در حالی‌که امسال با افزایش انتقال دانش‌آموز از پایه 11 به 12 روبه‌رو می‌شویم .


وی افزود: امسال هنرستان‌ها نیز سه پایه می‌شوند و به این ترتیب 220 کلاس در مدارس فنی و حرفه‌ای استان زنجان ایجاد می‌شود، همچنین امسال 700 نفر از نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و تامین نیروی انسانی از سه طریق انجام می‌شود و قطع به یقین دانش‌آموزان بدون معلم نمی‌مانند .


سیفی‌نیا خاطرنشان کرد: شمار دانش‌آموزان در حال تحصیل در استان زنجان 183 هزار و 980 نفر بوده و  ‌پیش‌بینی می‌شود سال آینده با اضافه شدن 9 هزار و 620 نفر تعداد دانش‌آموزان به 193 هزار و 600 نفر برسد که نیاز به تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی دارد .


معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: رویکرد کتاب‌ها بر مشارکت دانش‌آموزان و اولیا است و این فعالیت‌ها پژوهش‌محور بوده و هدف از آن هم در جریان قرار گرفتن اولیا است. همچنین کارگاه‌هایی نیز در مدارس برای تبادل تجربه برای معلمان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: