• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-27414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان اعلام کرد:

مطابقت 75 درصد کالاهای وارداتی خریداری شده با استانداردها


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: 75 درصد کالاهای وارداتی خریداری شده از سطح بازار استان زنجان، مطابق با استانداردها است .


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: راستای کنترل کالاهای وارداتی موجود در سطح بازار استان، تعداد 48 نمونه کالای وارداتی توسط کارشناسان این اداره کل، از مراکز عرضه خریداری و جهت آزمون به آزمایشگاه‌های همکار ارسال شده است .

 

این مسئول ادامه داد:  از ۴۸ نمونه کالای وارداتی خریداری شده، 36 مورد معادل با 75 درصد از کالاهای خریداری شده مطابق با استانداردهای ملی مربوطه بوده و نتیجه آزمون 12 نمونه مغایر با استانداردهای مربوطه گزارش شده است .

 

وی با بیان اینکه در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کرده‌اند، می‌توان با برخوردار کردن کالای ایرانی از نشان استاندارد، علاوه بر اقبال داخلی برای مصرف این کالاها، اقدام به صادرات در بازارهای جهانی کرد، افزود: بی‌شک اولویت اول و اصلی مردم برای استفاده از کالاها، بحث کیفیت آن است .

 

کارگرزاده بیان اینکه تا زمانی مردم از کالای ایرانی استقبال نکنند، عملا نمی‌توان شاهد حمایت از کالای ایرانی بود، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین شاخصه شعار امسال که به درستی و با درایت همیشگی رهبر فرزانه انقلاب انتخاب شده است، حمایت از اشتغال جوانان است، اما نباید فراموش کنیم که اگر قرار باشد حمایت مردم از کالای ایرانی را داشته باشیم، باید این کالا از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: