• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-27514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان:

تأثیرپذیری کودکان از محیط مهدهای کودک به مراتب بیشتر از خانه است


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: آن‌چه کودکان در مهد کودک می‌آموزند، به مراتب بیشتر و پررنگ‌تر از محیط خانه و خانواده است.


سلمان حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که مربیان در مهدهای کودک نقش اساسی و پایه‌ای در امر تربیت و رشد اجتماعی کودکان دارند، اظهار کرد: انتخاب مربی مهد کودک و ویژگی‌های رفتاری وی باید بسیار مورد توجه باشد؛ چراکه تعهد، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری آنان در ساختن نسلی کارآمد و پویا حائز اهمیت است .


این مسئول با اشاره به این‌که در حال حاضر 495 مربی در مهدهای کودک خصوصی استان مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: اگر مربیان افرادی آموزش‌دیده، کارآمد و متخصص در زمینه تربیت کودکان باشند، خواهند توانست به بهترین شکل ممکن کودکان را تربیت کنند. از این‌رو طی امسال نظارت‌های مستمر بر فعالیت مهدهای کودک افزایش خواهد یافت.


وی با تاکید بر این‌که بهزیستی به عنوان تنها مرجع صدور مجوز برای تأسیس مهد کودک در سطح استان زنجان به شمار می‌آید، افزود: با توجه به بخشنامه ارسالی بهزیستی کشور در رابطه با الزام مهدهای کودک شهری به نصب دوربین مداربسته و در راستای اعمال نظارت بیشتر بر مهدهای کودک و جلب اطمینان والدین، در حال حاضر بیش از 90 درصد از مهدهای کودک شهری زنجان به دوربین مداربسته مجهز هستند.


حسینی خاطرنشان کرد: به کارگیری وسایل و تجهیزات استاندارد در مهدهای کودک در ارزش‌گذاری سازمان به کیفیت ارایه خدمات مهدها موثر است و فضای همه مهدهای کودک مناطق شهری استان زنجان شامل حیاط، راهروها، اتاق‌های فعالیت مربیان و آشپرخانه به سیستم دوربین مداربسته مجهز شده است. این دوربین‌ها از قابلیت پخش و ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر دریافتی برخوردار است.


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان با اشاره به این‌که 67 مهد کودک روستایی در مناطق روستایی استان زنجان فعال هستند و توزیع یک وعده غذای گرم رایگان به کودکان در این مهدها همچنان ادامه خواهد یافت، یادآور شد: بیش از 6000 کودک در 165 مهد کودک شهری و روستایی استان زنجان از خدمات مهدهای کودک بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: