• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-9891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فعالیت 75 هیئت مذهبی در شهرستان خرم‌دره


رئیس شورای هیئت مذهبی شهرستان خرم‌دره گفت: در حال حاضر 75 هیئت مذهبی در شهرستان خرم‌دره در حال فعالیت هستند که همه آنها دارای مجوز فعالیت هستند .


حمدالله مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه هیئا‌ت مذهبی در طول تاریخ به‌‌خصوص در طول تاریخ تشیع در ایران، عامل اصلی گسترش فرهنگ اسلامی در بین مردم و نهادینه کردن آن بوده‌‌اند، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب راجع به این موضوع فرموده‌اند: ما مسلمان‌ها و به‌خصوص ما شیعیان، امتیازی داریم که دیگر ملیت‌ها و ادیان این امتیاز را به قدر ما ندارند و آن عبارت است از اجتماعات دینی که به شکل روبه‌رو، چهره به چهره، نفس به نفس تشکیل می‌شود که این را در جاهای دیگر دنیا و در ادیان دیگر کمتر می‌شود پیدا کرد .


وی تصریح کرد: هیئات مذهبی به‌عنوان تشکل‌های مردم‌نهاد نقش بسزایی در بصیرت‌افزایی، اشاعه دین‌مداری، ولایت‌مداری و گسترش ارزش‌های الهی در جامعه دارند.


این مسئول یادآور شد: هیئات مذهبی با الگوگیری از امام حسین (ع) و یارانشان که دارای اخلاص، مردم‌داری، دشمن‌شناس، دشمن‌ستیز، معرفت به نفس و توجه به فقرا بودند نقش بی‌بدیلی در معرفت افزایی مردم و جامعه داشته باشند .


وی با بیان اینکه همه هیئت‌های مذهبی شهرستان در راستای اشاعه فرهنگ عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر گام بر می‌دارند، تصریح کرد: امام حسین (ع) اولین هدف از قیام خود را اقامه دین خدا و امر به معروف و نهی از منکر بیان کردند که این امر باید به یک الگو با برای هیئات مذهبی تبدیل شود .


مرادی با تاکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید با جذب جوانان، دسیسه‌های شوم دشمنان اسلام و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نقش برآب کنند، افزود: این تشکل‌های دینی وظیفه مهمی در راستای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان دارند؛ چرا که امروز شاکله اصلی هیئت‌ها و تشکل‌ها را جوانان تشکیل می‌دهند.


وی یادآور شد: مسئولان هیئت‌ها باید از طریق ارتقای معرفت دینی در هیئت‌های عزاداری و مذهبی تلاش کنند زمینه را در جهت برگزاری مراسم دینی و شرعی بر اساس الگوی دینی ساماندهی کنند، زیرا این مناسبت‌های مذهبی بهترین فرصت برای معرفی ائمه‌اطهار (ع) به جهان است .


این مسئول با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی می‌بایست به ترویج و اشاعه فرهنگ بصیرت‌افزایی با تاسی از قیام اباعبدالله الحسین (ع) به‌ویژه در بین نسل جوان بپردازند، تصریح کرد: هیئات مذهبی باید به کلاس درس و دانشگاه تبدیل شوند و زمینه تقویت فکری و ذهنی افراد را فراهم کنند.


وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین پایگاه دینی در جامعه اسلامی ما هیئت‌ها و محافل مذهبی هستند، تاکید کرد: در حال حاضر 75 هیئت مذهبی در شهرستان خرم‌دره در حال فعالیت هستند که همه آنها دارای مجوز فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: