• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ زنجان تاکید کرد:

توسعه صادرات غیرنفتی؛ لازمه رشد پایدار اقتصاد


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: توسعه صادرات غیرنفتی سبب رشد پایدار اقتصاد می‌شود .

 

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اهمیت صادرات غیرنفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشورها برکسی پوشیده نبوده و توسعه صادرات غیرنفتی لازمه رشد پایدار اقتصاد هر کشوری است .

 

این مسئول ادامه داد: همواره یکی از دغدغه‌های جدی در برنامه‌های توسعه‌ای استان، ارتقای رقابت‌پذیری و تلاش در جهت رشد صادرات محصولات باارزش افزوده بالا است و توجه به مقوله صادرات غیرنفتی همواره در اسناد بالادستی مورد تاکید بوده و تولید و صادرات به عنوان دو ستون اصلی اقتصاد مورد توجه قرار گرفته است .

 

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌ها در توسعه صادرات، افزود: از جمله زیرساخت‌هایی که در توسعه صادرات باید در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد می‌توان به آموزش و فرهنگ‌سازی در خصوص اهمیت و نقش صادرات غیرنفتی در مدارس، دانشگاه‌ها، رسانه‌های عمومی، تدوین و تصویب قوانین و مقررات مرتبط با تسهیل صادرات غیرنفتی و ... اشاره کرد.

 

مسیبی خاطرنشان کرد: صادرات نبض تپنده اقتصاد هر کشور است و وقتی بخش صادراتی هر کشور فعالیت خوبی داشته باشد این بدان معنی است که همه فرآیندهای تولیدی ماقبل از مرحله صادرات به خوبی کار می‌کند .

 

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی استان زنجان، یادآور شد: صادرات حاشیه امنی را برای تولیدکننده ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که توان رقابتی تولیدکننده در بازارهای رقابتی افزایش یابد و در قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیری بالاتری نیز داشته باشد. همچنین ارتباط با بازار سایر کشورها سبب می‌شود که تولیدکننده و بازرگان با فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید و به‌روز دنیا در بخش‌های مختلف آشنا شده و نسبت به آن احساس نیاز کند .

 

وی تصریح کرد: افزایش کشورهای مقصد صادراتی و نیز افزایش کالاهای صادراتی سبب می‌شود که در صورت بروز مشکلاتی از قبیل تحریم‌ها، تغییر در قیمت‌ها، دامپینگ و ...، صادرات استان با مشکل چندانی مواجه نخواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: