• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

وصول حقوق دولتی در معادن استان رشد داشته است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته وصول حقوق دولتی در معادن رشد داشته است.

 

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: رشد قابل توجه بخش صنعتی استان زنجان حاکی از قرار گرفتن صنایع استان بر روی ریل توسعه صنعتی است که شان از رشد قابل توجه فاکتورهای بخش صنعت استان در سال 96 نسبت به سال 95 است.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر در استان حدود 1390 واحد تولیدی با حجم سرمایه گذاری 6667 میلیارد تومان در حال فعالیت بوده و این در حالی است که حجم سرمایه‌گذاری استان در اسفند سال 92 بالغ بر 2500 میلیارد تومان بوده و 45 هزار نفر در بخش صنعت استان مشغول به کار هستند همچنین در سال گذشته 178 واحد صنعتی جدید در استان راه‌اندازی شدند و در سال 95 نیز 158 واحد صنعتی جدید شروع به کار کردند.

 

وی افزود: سهم جمعیتی استان در مقایسه با کشور 1.3 درصد است و تعداد کارخانجات استان از لحاظ تعداد 2.8 درصد کشور بوده و از لحاظ سرمایه گذاری 2.46 درصد از سرمایه گذاری صورت گرفته در کشور بوده که این میزان بیش از 2 برابر سهم استان است.

 

فغفوری با بیان اینکه بالغ بر 399 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده، خاطرنشان کرد: در سال 96 در راستای صیانت از اشتغال 1200 میلیارد تومان تسهیلات به طور مستقیم توسط بانک‌ها به واحدهای تولیدی پرداخت شده  که این میزان در سال 95 بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان بود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: سال 96 اولین سالی بوده که در آن نه تنها هیچ واحد تولیدی به تعداد واحدهای تعطیل استان اضافه نشده بلکه 29 واحد نیز به چرخه تولید بازگشته همچنین وصول حقوق دولتی در معادن، رشد داشته به طوری که میزان وصول حقوق دولتی در سال گذشته 18 میلیارد تومان، در سال 95، 12 میلیارد تومان و در سال 94، 7 میلیارد تومان بوده است که این رشد حاکی از فعالیت معادن در حوزه اقتصادی استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: