• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان:

بیش از 80 درصد کالاهای واحدهای صنفی استاندارد است


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: بیش از 80 درصد از کالاهای واحدهای صنفی استان زنجان، استانداردهای لازم را دارند.


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون، 7912 مورد بازرسی از مراکز صنفی استان زنجان توسط کارشناسان و بازرسان این اداره کل صورت گرفته است که از این تعداد بازرسی، در 6452 واحد صنفی همه اقلام مشمول استاندارد (اجباری و تشویقی)؛ دارای علامت استاندارد و کد ده رقمی معتبر بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: در 1406 واحد صنفی که کالاهای مغایر با استاندارد مشاهده شده، تذکرات لازم داده شده و موارد مغایر به ادارات کل استاندارد استان‌های مربوطه جهت پیگیری گزارش شده است.

 

وی افزود: همچنین راستای کنترل کالاهای وارداتی موجود در سطح بازار استان، تعداد 48 نمونه کالای وارداتی توسط کارشناسان این اداره کل، از مراکز عرضه خریداری و جهت آزمون به آزمایشگاه‌های همکار ارسال شده است .

 

کارگرزاده خاطرنشان کرد: از ۴۸ نمونه کالای وارداتی خریداری شده، 36 مورد معادل با 75 درصد از کالاهای خریداری شده مطابق با استانداردهای ملی مربوطه بوده و نتیجه آزمون 12 نمونه مغایر با استانداردهای مربوطه گزارش شده است .

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان، بیان اینکه در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کرده‌اند، می‌توان با برخوردار کردن کالای ایرانی از نشان استاندارد، علاوه بر اقبال داخلی برای مصرف این کالاها، اقدام به صادرات در بازارهای جهانی کرد، افزود: بی‌شک اولویت اول و اصلی مردم برای استفاده از کالاها، بحث کیفیت آن است .

 

وی بیان اینکه تا زمانی مردم از کالای ایرانی استقبال نکنند، عملا نمی‌توان شاهد حمایت از کالای ایرانی بود، تصریح کرد: مهم‌ترین شاخصه شعار امسال که به درستی و با درایت همیشگی رهبر فرزانه انقلاب انتخاب شده است، حمایت از اشتغال جوانان است، اما نباید فراموش کنیم که اگر قرار باشد حمایت مردم از کالای ایرانی را داشته باشیم، باید این کالا از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: