• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رتبه پنجم کشوری زنجان در اهدای عضو


مسئول شبکه فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد:  بر اساس شاخص تعداد اهدای عضو به میزان جمعیت، استان زنجان در رتبه پنجم کشوری اهدای عضو قرار دارد .


رویا قهرمانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی در استان، طی سال گذشته 21 مورد بوده است، گفت: این در حالی است که درطی سال گذشته بالغ بر 27 نفر دچار مرگ مغزی شده بودند. همچنین از تعداد 21 مورد اهدای مرگ مغزی 20 مورد به مرحله انتهایی اهدا رسیدند .


وی ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون سه مورد اهدای عضو و چهار مورد رضایت اهدا در استان گزارش شده است که نشان از عملکرد مناسب در این بخش است .


مسئول شبکه فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، در جهت کسب رضایت از خانواده‌ها اقدامات خاصی صورت می‌گیرد تا کمترین مشکلی در این زمینه باشد .


قهرمانی با اشاره به اینکه مردم شهرستان خرمدره در اهدا عضو پیشتاز هستند، خاطر نشان کرد: باید در زمینه اهدای عضو در سطح استان فرهنگ‌سازی شود و خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است به طوری که بر اساس شاخص تعداد اهدای عضو به میزان جمعیت، استان زنجان در رتبه پنجم کشوری قرار دارد .


این مسئول با اشاره به اینکه سه عضو یک بیمار مرگ مغزی ساکن شهر زنجان به سه بیمار نیازمند اهدا شده است، افزود: اعضای بدن امیر شیری بیمار 53 ساله ساکن شهر زنجان که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با کسب رضایت به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: