• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

تسهیلاتی که ورشکستگی را به تعویق می‌اندازد


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی در بسیاری از موارد، صرفا ورشکستگی را به تاخیر می‌اندازد.


شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یک نهاد سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است علاوه بر این، این سازمان یک سازمان نظارتی بوده و آمار و اطلاعات نیز از این سازمان استخراج می‌شود.


این مسئول ادامه داد: متناسب‌سازی سرمایه‌های انسانی که یکی از مهم‌ترین ابزار نظام برنامه‌ریزی بوده و همچنین   تهیه برنامه‌های لازم برای نظام اقتصادی استان و تهیه سند آمایش استان، از دیگر وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی است،   بنابراین در کنار تخصیص بودجه، ظرفیت‌های مختلف دیگری در این سازمان وجود دارد که هدف نهایی همه آن‌ها، تحول در نظام اقتصادی استان است.


وی   در رابطه با مفهوم توسعه، افزود: از دید اکثریت افراد جامعه، توسعه به معنای مدل‌سازی است در حالی که این تنها نمادی از توسعه است در واقع توسعه تغییری است که باید در باور و نگاه افراد نسبت به اقتصاد، مسائل اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست و انسان و نیازهای او ایجاد شود و صرفا استفاده از تکنولوژی، توسعه نیست، بنابراین می‌توان گفت که رسیدن به توسعه، تنها انجام چند پروژه نیست و شامل مباحث عمیق‌تر و گسترده‌تری می‌شود.


طهماسبی با اشاره به مبانی توسعه، خاطرنشان کرد: توسعه، اصول و الزامات خاص خود را دارد در واقع توسعه، یک علم بین رشته‌ای است و مجموعه‌ای از مسائل است ولی ما باید لازمه آن را که تغییر باور است به عنوان اولین اقدام در نظر بگیریم. اگر دانش و مهارت‌ها و باورهای ما در مسیر توسعه قرار گیرد، می‌آموزیم که از ظرفیت‌های استان به صورت بهره‌ور استفاده کنیم.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، با اشاره به تسهیلاتی که به واحدهای دارای مشکل اعطا می‌شود، یادآور شد: اعطا تسهیلات به واحدهای تولیدی در بسیاری از موارد، صرفا ورشکستگی را به تاخیر می‌اندازد درواقع شناسایی مشکلات این واحدها و ارائه پیشنهادات و نظرات کارشناسی و تخصصی است که می‌تواند این واحدها را از رکود و تعطیلی نجات دهد به همین منظور، از سال گذشته راه‌اندازی کلینیک صنعت استان زنجان برای ارائه مشاوره علمی و تخصصی به واحدهای تولیدی استان آغاز شد.


وی تصریح کرد: مسئله اصلی جامعه ما ساختار اقتصادی ضعیف است و اغلب مشکلات جامعه از این مسئله نشأت می‌گیرد و   ما باید به جای زیرساخت‌های عمومی، به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌های اقتصادی باشیم تا اقتصادی پویا شکل گرفته که این مهم   خود موجب تشکیل زیرساخت‌های عمومی و عمرانی نیز خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: