• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان اعلام کرد:

افزایش هفت‌دهم درصدی بیکاری زنجانی‌ها در سال گذشته


سرپرست معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری استان زنجان در سال گذشته نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش یافته است.


ایرج امینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به گزیده نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار استان زنجان در سال گذشته، اظهار کرد: بر اساس نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار، نرخ بیکاری استان زنجان در سال گذشته معادل 10.4 درصد بوده که نرخ بیکاری مناطق شهری استان 12.8   درصد و مناطق روستایی 6.4 درصد بوده است.


این مسئول با بیان اینکه   نرخ بیکاری کشور در سال گذشته، 12.1 درصد بوده که این نرخ در مناطق شهری کشور 13.4 درصد و در مناطق روستایی کشور 8.2   درصد بوده است، ادامه داد:   بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان زنجان نشان می‌دهد این نرخ نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش یافته و نرخ بیكاری استان در سال 1395 معادل 9.7 درصد بوده است.


وی افزود: مقایسه نرخ بیكاری استان نسبت به كشور نشان می‌دهد در سال گذشته نرخ بیكاری استان 1.7 درصد از متوسط کشوری پایین‌تر بوده و این شاخص در مناطق شهری استان شش‌دهم درصد و در مناطق روستایی استان 1.8 درصد از نرخ بیکاری كشور پایین‌تر است.


امینی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل پایین بودن نرخ بیکاری استان نسبت به کشور، شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن استان و امکان فعالیت کشاورزی و دامداری مردان و زنان روستایی در این امر مهم است به طوری که نرخ بیکاری مردان و زنان استان به ترتیب 9.8 و 12.9 درصد نسبت به نرخ بیکاری مردان و زنان کشور پایین‌تر است.


معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد: نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال گذشته برابر 41.5 درصد بوده که این نرخ نسبت به سال قبل هفت‌دهم درصد افزایش داشته و نرخ مشاركت اقتصادی استان در سال 1395   نیز معادل 40.8 درصد بوده است.همچنین نرخ مشارکت اقتصادی کشور در این سال معادل 40.3 درصد بوده که این نرخ نسبت به سال قبل نه‌دهم درصد افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: