• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1287-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان خبر داد:

رتبه پنجم برای زنجان در راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، از رتبه پنجم زنجان در راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در سطح کشور خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجوز پروانه بهره‌برداری از 15 خانه بوم‌گردی در استان زنجان صادر شده است، افزود: به مناسبت سوم خرداد، مجوز پروانه بهره‌برداری از 15 خانه بوم‌گردی در استان زنجان صادر شد و زنجان با 58 اقامتگاه بوم‌گردی پس از استان‌های اصفهان، كرمان، یزد و مازندران، رتبه پنجم كشوری را به خود اختصاص داد.

 

وی یادآور شد: هم‌اكنون اصفهان با 260 اقامتگاه بوم‌گردی، كرمان با 210 اقامتگاه بوم‌گردی، یزد با 79 اقامتگاه بوم‌گردی، مازندران با 69 اقامتگاه بوم‌گردی و زنجان با 58 اقامتگاه بوم‌گردی به ترتیب رتبه اول تا پنجم راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به اینكه هم‌اكنون 12 پرونده دیگر برای صدور پروانه بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در حال بررسی است، اظهار کرد: بیشترین شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی زنجان در شهرستان خدابنده است كه 25 اقامتگاه در آن شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، خاطرنشان کرد: ایجرود با 11 اقامتگاه، ابهر با 7 اقامتگاه، زنجان 6 اقامتگاه، ماه‌نشان 4 اقامتگاه ، طارم 2 اقامتگاه و سلطانیه و خرم‌دره با یك اقامتگاه بوم‌گردی به ترتیب جایگاه دوم تا هشتم را در خصوص میزان اقامتگاه‌های بوم‌گردی به خود اختصاص داده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: