• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

افزایش جهانی قیمت مس، تولیدکنندگان زنجانی را با مشکل مواجه کرد


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: افزایش جهانی قیمت مس تولیدکنندگان مس زنجانی را با مشکل مواجه کرده است.

 

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نوسانات ارزی پیش آمده در کشور، اظهار کرد: قیمت صنایع مس با نوسانات جهانی دلار تعیین می‌شود و در حال حاضر قیمت مس در زنجان نیز به دلیل افزایش قیمت جهانی مس افزایش یافته است.

 

این مسئول ادامه داد: با گران شدن قیمت مس بالتبع ارزش کالاهای صادراتی ساخته شده از این فلز افزایش یافته و صادرات این محصول افزایش یافته و سبب احساس کمبود در بازار شده است.

 

وی افزود: واحدهای تولیدی مس در استان باید بتوانند تولیدات خدو را با قیمت‌های جدید وقف دهند البته باید توجه داشت که افزایش قیمت تمام‌شده برای تولیدات بازارها از دست می‌رود و این عرضه و تقاضا است که قیمت‌ها را در بازار مشخص می‌کند.

 

مسیبی با بیان اینکه مکاتباتی با وزارتخانه برای اعمال عوارض بر صادرات مس، انجام شود تا بازارهای استان با مشکل مواجه نشود، خاطرنشان کرد: اهمیت صادرات غیرنفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشورها برکسی پوشیده نبوده و توسعه صادرات غیرنفتی لازمه رشد پایدار اقتصاد هر کشوری است .

 

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: همواره یکی از دغدغه‌های جدی در برنامه‌های توسعه‌ای استان، ارتقای رقابت‌پذیری و تلاش در جهت رشد صادرات محصولات باارزش افزوده بالا است و توجه به مقوله صادرات غیرنفتی همواره در اسناد بالادستی مورد تاکید بوده و تولید و صادرات به عنوان دو ستون اصلی اقتصاد مورد توجه قرار گرفته است .

 

وی تصریح کرد: صادرات حاشیه امنی را برای تولیدکننده ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که توان رقابتی تولیدکننده در بازارهای رقابتی افزایش یابد و در قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیری بالاتری نیز داشته باشد. همچنین ارتباط با بازار سایر کشورها سبب می‌شود که تولیدکننده و بازرگان با فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید و به‌روز دنیا در بخش‌های مختلف آشنا شده و نسبت به آن احساس نیاز کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: