• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

استان زنجان در اجرای طرح اشتغال روستایی موفق‌تر است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: استان زنجان در اجرای طرح اشتغال روستایی نسبت به سایر استان‌ها موفق‌تر است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت عصر دیروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر در کشور ۸۰ درصد اقتصاد ملی و دولتی و ۲۰ درصد اقتصاد مربوط به بخش خصوصی است و این در حالی است که این نسبت در اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته کاملا برعکس است .


این مسئول با اشاره به بهره‌وری ادامه داد: مفهوم بهره‌وری در بخش دولتی معنایی ندارد؛ چرا که بهره‌وری در صورت نیاز محقق می‌شود که این مهم بر مبنای وجود سود و منفعت است که این مبنا در دستگاه‌های دولتی مطرح نیست .


وی افزود: تا زمانی که اصل ۴۴ محقق نشود، بحث‌هایی که در مورد بهره‌وری انجام می‌شود همه کلاسیک بوده و بر روی کاغذ است و این در حالی است که همه کشورهای جنوب‌شرق آسیا در بهره‌وری از ایران پیش‌افتاده‌اند .


نیک‌سرشت با اشاره به طرح اشتغال روستایی، خاطرنشان کرد‌: مکانیسم اجرای این طرح در ابتدا مبهم بوده ولی با این وجود استان زنجان نسبت به سایر استان‌ها موفق‌تر عمل کرده است و نیز سامانه کارا نیز ایراداتی دارد و در هیچ استانی در کشور بیش از ۶ درصد پرداختی وجود ندارد .


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، یادآور شد: تاکنون در استان ۴.۳ درصد تسهیلات پرداخت شده و بیش از ۲ درصد نیز در دست اقدام است و کلی بودن اطلاع‌رسانی از ایراداتی بود که این طرح داشته که سبب شده سطح انتظارات بالا برود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: