• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

سال آینده 7 قلم نانودارو وارد سطح تجاری می‌شود


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: سال آینده؛ 7 قلم نانودارو وارد سطح تجاری می‌شود.

 

علیرضا شغلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه استان زنجان به‌عنوان قطب فناوری نانو شناخته می‌شود، گفت: از سیاست‌های دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان این است که از فعالیت‌های نوآورانه، تحقیق به ویژه تحقیقاتی که در زمینه خودکفایی در زمینه دارو باشد، حمایت و پشتیبانی کند .

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه شرکت نانودارو در دانشگاه علوم‌پزشکی مستقر است، ادامه داد: فعالیت این شرکت‌ها رو به رشد است و برای تحقق برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در ارتباط با تولید نانو داروها فعالیت رضایت‌بخشی را داشته است.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه سال آینده امید است که بتوان 7 قلم نانودارو را وارد بازار کرد، اظهار کرد: در چند سال گذشته تولید نانو دارو در دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان شروع شده است که با عرضه این 7 دارو در سطح تجاری بتوان در حوزه درمان و توسعه کشور نقش به‌سزایی داشته باشیم.

 

شغلی با اشاره به اینکه امید است تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه در راستای ارتقای پژوهش افزایش یاید، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان به لحاظ رتبه پژوهشی در سطح کشور رتبه متوسطی دارد و امید است با تلاش بیشتر در زمینه ارتقای پژوهشی بتوان رشد بیشتری داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: