• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1585-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

روزه‌خواری علنی، نشان از جهالت فرد دارد


کارشناس امور دینی گفت: متاسفانه افرادی هستند که در ماه مبارک رمضان دست به روزه‌خواری عمدی و علنی می‌زنند این عمل نشان از جهالت فرد دارد چراکه اگر از جایگاه و عظمت ماه رمضان آگاهی داشت این فرصت را جهت بندگی از دست نمی‌داد .


حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خداوند متعال در سوره بقره آیه 183 می‌فر‌ماید: اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، روزه بر شما مقرر شده است، همان گونه كه بر كسانى كه پيش از شما [بودند] مقرر شده بود، باشد كه پرهيزگارى كنيد.


وی افزود: خداوند در قرآن کریم آیات بسیاری را درباره جایگاه و اهمیت ماه مبارک رمضان فرموده‌اند خطبه شعبانیه پیامبر اکرم (ص) یکی از منابع بسیار مهم و ارزشمند درباره ماه رمضان بیان فرموده‌اند .


موسوی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در این خطبه در توصیف ماه مبارک رمضان فرمودند: اى مردم! همانا ماه خدا، همراه با برکت و رحمت و آمرزش، به شما روى آورده است؛ ماهى که نزد خدا برترین ماه‌هاست و روزهایش برترین روزها، شب‌هایش برترین شب‌ها و ساعاتش برترین ساعات است.


وی در ادامه گفت: جایگاه ماه مبارک رمضان بسیار والا است؛ به‌ طوری که اعمالی که در این ماه انجام می‌گیرد پاداشش برابر با چند سال عبادت و بندگی خداوند قرار دارد امام صادق (ع) می‌فرماید: هر كس یک روز ماه رمضان را (بدون عذر)، بخورد روح ایمان از او جدا مى‌‏شود.


موسوی خاطرنشان کرد: عده‌ای در جامعه به صورت عمد روزه خواری می‌کنند این عمل فرد نشان از جهالت وی دارد زیرا اگر به برکات ماه مبارک رمضان آگاهی داشت هرگز این فرصت بندگی را از دست نمی‌داد .


این کارشناس در ادامه افزود: ماه مبارک رمضان در فرد شامل دو بعد جسمی و روحی می‌شود، آثار روزه‌داری در بعد جسمانی در علم پزشکی نیز امروز ثابت شده است که موجب تندرستی و دوری شخص از بسیاری از بیماری‌ها می‌شود .


وی گفت: روزه‌داری در بعد روحی اگر با اخلاص همراه باشد عمل به کمال نزدیک شده و فرد تبدیل به شخص باتقوایی می‌شود که آثار این باتقوایی در دو بعد فردی و اجتماعی مشاهده خواهد شد .

 

موسوی خاطرنشان کرد: توجه به انجام اعمالی چون نماز، دعا، تلاوت قرآن و دستگیری از نیازمندان در ماه مبارک رمضان بسیار سفارش شده است، خواستن و اجابت کردن دعا در این ماه کی از وعده‌های مهم خداوند محسوب می‌شود که لازم است مورد توجه روزه داران قرار گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: