• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

القای روحیه خودباوری از ویژگی‌های امام راحل بود


فرماندار شهرستان زنجان اظهار کرد: اتکا به دانش بومی و اعتماد به جوانان دو عامل پشت سر گذاشتن بحران‌های پیش روی کشور است.

 

رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه 40 سال است که انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشته‌ایم، گفت: این عمر 40 ساله انقلاب را مرهون حمایت و همراهی مردم هستیم و اگر امروز نظام جمهوری اسلامی ایران به این مرتبه رسیده، به خاطر رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و پشتیبانی و حمایت مردم بوده است.

 

وی ادامه داد: اگر در این 40 سال، کشور توانسته است تمام بحران‌های پیش رو را پشت سر بگذارد به دلیل اتکا به دانش بومی و اعتماد به جوانان بوده و موفقیت‌های موجود محصول این دو عامل است.

 

فرماندار شهرستان زنجان گفت: انسجام عمومی و وحدت جزو منافع ملی است و همواره شاهد این بوده‌ایم که هر زمانی اختلافی در کشور به وجود آید دشمنان سعی داشته‌اند از دریچه این اختلافات اهداف خود را پیش ببرند که با هوشیاری مردم و ورود آن‌ها به صحنه، همواره پیروز میدان بوده‌ایم.

 

عسگری افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی و عمران، خوشبختانه خدمات خوبی در نظام صورت گرفته است و این را می‌شود در مقایسه با دوران پیش از انقلاب با پوست و استخوان حس کرد.

 

وی در خصوص ویژگی‌های برجسته شخصیت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: امام خمینی (ره) اعتقاد بالایی به مردم داشتند و توجه به محرومان و آحاد مختلف مردم باعث شده بود که یک رابطه خاص و عمیق بین مردم ایجاد شود و رفتار این شخصیت برجسته برآمده از آموزه‌های دینی بوده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) پرورش یافته مکتب اسلام بودند و همواره شرایطی را حاکم کردند که مردم با اعتقاد قلبی از ایشان تبعیت کنند، افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این شخصیت، القای خودباوری در میان جوانان بوده است و اینکه جوانان را به این باور می‌رساند که خواستن، توانستن است و اثرات این نوع تفکر نه تنها در ایران، بلکه در جهان به منصه‌ظهور رسید، به طوری که اکنون انقلاب ایران به عنوان الگویی برای سایر کشورها است.

 

فرماندار شهرستان زنجان افزود: مهم‌ترین ویژگی اخلاقی امام خمینی (ره) سادگی ایشان بود و اینکه در زمان رهبری آن حضرت به افراد جامعه فرودست و محرومان توجه و از توان بالقوه آنها استفاده می‌کردند و این ویژگی موجب شد که پس از رحلت ایشان محبت محبان او همچنان ساری و جاری است.

 

عسگری خاطرنشان کرد: وظیفه یاران امام خمینی (ره) در حال حاضر و در شرایط فعلی این است که انسجام بین نیروهای نظام جمهوری اسلامی و آحاد مختلف مردم را تقویت کنند و حفظ انسجام و تبعیت از جایگاه ولی‌فقیه، اصل اساسی دوستان و محبان ایشان به‌شمار می‌رود و باید با همین رویکرد مسیر و اهداف این شخصیت برجسته را ادامه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: