• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای هیئات مذهبی خرم‌دره:

امام حسن مجتبی (ع) تجلی مهر و کرامت است


رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان خرم‌دره گفت: امام حسن مجتبی (ع) تجلی مهر و کرامت است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حمدالله مرادی در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) که به میزبانی مسجد چهارده معصوم (ع) خرم‌دره برگزار شد با بیان اینکه ماه رمضان برای خودسازی انسان و تطهیر او از رذایل نفسانی و آلودگی‌هایی است که هر انسانی در طول زندگی به آن مبتلا می‌شود، اظهار کرد: این ماه مبارک چشمه ساری برای شست و شوی روح انسان و تمیز کردن وجوداز آلودگی‌های نفسانی است .


وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه طهارت و ماه تخلق به اخلاق الهی است، تصریح کرد: رمضان تنها ماه قمرى است که نامش در قرآن آمده است و یکى از چهار ماهى است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است .


این مسئول گفت: درست است که در ماه مبارک رمضان، شیطان دست و پایش در غل و زنجیر است اما یادمان باشد که هوای نَفس آزاد است و تلاش می‌کند که انسان در آزمایش الهی مردود شود و لذا باید توفیق عبادت و بندگی را از خداوند بخواهیم.


وی با اشاره به مصادف شدن میلاد امام حسن (ع) با ماه مبارک رمضان، با اشاره به خصوصیات این امام بزرگوار، تصریح کرد: کمک به فقرا و نیازمندان از مهم‌ترین خصوصیات امام حسن (ع) بود تا جایی که ایشان بار‌ها و بار‌ها نیمی از ثروت خود را به فقیران انفاق کردند و به‌خاطر همین به ایشان کریم اهل‌بیت (ع) می‌گویند.


رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان خرمدره با تاکید بر الگوگیری از کرامات امام حسن مجتبی (ع)، افزود: نکته قابل توجه در شیوه دستگیری امام حسن (ع) از نیازمندان این بود که شخص فقیر کاملا بی‌نیاز می‌شدند و وجود گرامی آن حضرت آرام بخش دل‌های دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان و نقطه امید درماندگان بود .


مرادی با بیان اینکه ایشان دارای سجایای نیکو و احسنی بودند که بهترین آن حسنات، خلق نیکو بود، تصریح کرد: این امام بزرگوار مصداق علم اخلاق در رفتار، کردار، سخن، برخورد با دیگران، کرامت و انفاق نسبت به دیگران بودند .


وی یادآور شد: در ایام ماه مبارک رمضان همه اقشار مردم به‌ویژه متمکنین باید با تأسی از سیره حضرت امام حسن(ع) در یاری رساندن به محرومان اکرام و دستگیری از افراد بی‌بضاعت و نیازمند را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: