• چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

توسعه، تغییری در باورها است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: توسعه تغییری است که بایستی در باورها و نگاه به اقتصاد انجام می‌شود.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: وظیفه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صرفا تخصیص بودجه نیست، بلکه این تنها گوشه‌ای از وظایف متعدد سازمان از جمله توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی، سازماندهی نظام فنی و اجرایی، نظارت بر پروژه‌های عمرانی، برنامه‌ریزی برای نظام مدیریت استان، نیازسنجی برای برنامه‌های توسعه، رصد و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و همچنین تدوین برنامه آمایش استان و نظارت بر اجرای آن است.

 

این مسئول ادامه داد: بیشتر مدیران و کارشناسان، تلقی درستی از توسعه ندارند و از منظر آن‌ها تکنولوژی به معنی توسعه است و در حالی که می‌توان بدون تغییر و پیشرفتی در فرهنگ، در نگرش فردی و اجتماعی و تفکر علمی و راهبردی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز استفاده کرد.

وی افزود: بنابراین توسعه تغییری است که بایستی در باورها و نگاه به اقتصاد، مسائل و مشکلات جامعه و نیازهای انسان که متناسب با تکنولوژی تغییر می‌کند، حاصل شود و به عبارت دیگر، این انسان و تفکر آن است که باید توسعه یابد. در صورتی که دیدگاه‌های افراد جامعه در این راستا تغییر کند، می‌توان شاهد حرکت آن جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت بود.

 

طهماسبی با بیان اینکه توسعه لزوما با پول و منابع حاصل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مدیران بایستی به دنبال آموزش و ارتقای مهارت‌های خود باشند؛ چرا که این اولین و اساسی‌ترین اقدامی است که باید توسط یک مدیر در هر نقطه جغرافیایی انجام شود. در صورتی که دانش و باور مدیران در مسیر توسعه قرار گیرد، می‌آموزند که از ظرفیت خود در مسیر توسعه و پیشرفت شهر، استان و کشور خود استفاده کنند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با تاکید بر اینکه حرکت‌های جمعی بسیار موثرتر از حرکت‌های فردی است، یادآور شد: توسعه به صورت فردی حاصل نمی‌شود بلکه یک حرکت جمعی است و باید تلاش کرد که صرف نظر از زبان، مذهب و تفکرات جناحی، به یکدیگر احترام گذاشته، تقسیم وظایف کرده و کار خود را درست انجام دهیم تا بتوانیم با کار جمعی و تفکر سیستمی، موجبات توسعه و پیشرفت سیستمی را که جزئی از آن هستیم، فراهم کنیم.

 

وی با بیان اینکه برخورد با بعضی پدیده‌ها در حوزه‌های مختلف به شکل غیراقتصادی و غیربهره‌ور است، تصریح کرد: بسیاری از عناوین مباحث آموزشی حوزه کشاورزی مربوط به بیش از 30 سال گذشته بوده و منسوخ شده باید شرایطی فراهم شود که مهندسان کشاورزی شریک کشاورزان و بهره‌برداران شوند تا به این صورت با علم خود و با استفاده از تکنولوژی و روش‌های نوین و بدون فشار اضافی به آب و خاک، موجب افزایش محصولات و بهره‌وری بالاتر شوند و در نتیجه، هم کشاورز و هم مهندس متخصص می‌توانند از سود ایجاد شده استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: