• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه سلطانیه:

حفظ آرمان‌های امام راحل، وظیفه همگانی است


امام جمعه سلطانیه گفت: انقلاب اسلامی میراث ماندگار امام راحل بوده و حفظ این آرمان‌ها یک وظیفه همگانی است.

 

حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با همه انقلاب‌های رخداده در دنیا متفاوت است، زیرا این انقلاب به نام نهضت نیز نام‌گذاری شده است.

 

وی افزود: انقلاب در لغت به معنای برگشتن از حالی به حالی، دگرگون شدن، تغییر و تحول است و نهضت به معنای «حرکت یا رفتار گروهی به‌ نسبت منظم و بادوام برای رسیدن به هدف اجتماعی، سیاسی معین و بر اساس نقشه معین که ممکن است انقلابی و یا اصلاحی باشد» معنا شده است.

 

نوری تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران دو مفهوم انقلاب و نهضت را دارا است، عوامل متعددی موجب رسیدن انقلاب اسلامی به تولد چهل سالگی شده است که می‌توان به وجود مقام عظمای ولایت امام خمینی (ره)، وجود نیروهای مسلح جان بر کف و متدین، حضور مردم متدین و ولایت‌مدار در صحنه و غیره اشاره کرد.

 

امام جمعه سلطانیه یادآور شد: عوامل متعددی که موجب پیروزی انقلاب اسلامی شدند امروز نیز پس از گذشت چهل سال همان عوامل موجب ماندگاری انقلاب شده است اما با چند تفاوت که می‌توان بدان اشاره کرد.

 

نوری تصریح کرد: امام راحل بی‌بدیل‌ترین رهبر انقلاب در جهان بودند که بعد از رحلت‌شان شاگرد برجسته ایشان آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای، رهبری انقلاب اسلامی را عهده‌دار شدند که ایشان نیز همان سبک و سیره امام راحل را برای ادامه حیات انقلاب در پیش گرفتند.

 

وی در ادامه به جایگاه نیروهای مسلح در حفظ انقلاب اشاره کرد و گفت: اگر هوشیاری و ورود به موقع نیروهای مسلح در جریاناتی چون فتنه 88 نبود، سرنوشت کشور در آن شرایط کاملا دگرگون شده بود. در این زمان مردم وقتی پی به دسیسه و نیرنگ دشمنان انقلاب بردند مسیرشان از فتنه‌گران جدا و به حمایت از انقلاب و ولایت‌فقیه پرداختند که این اقدام نشان از درایت نیروهای مسلح داشت که امروز نیز بیش از پیش موجب اقتدار نظام محسوب می‌شوند.

 

امام جمعه سلطانیه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را برای نرسیدن انقلاب به تولد 40 سالگی به‌کار گرفته بود و در این مسیر از هیچ توطئه‌ای برای فروپاشی نظام فروگذاری نکرده بود اما با مشاهده حضور مردمی بصیر و ولایی در صحنه‌های مختلف ناامید شده‌اند، زیرا به عینه فهمیده‌اند که این ملت پشتیبان ولایت‌فقیه است و هرگز از آن دست نخواهد کشید.

 

نوری به ویژگی‌های امام راحل اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) دارای ویژگی‌های خاصی بودند که موجب ماندگاری ایشان در تاریخ شده است که می‌توان به مجتهد بودن، مردمی، اخلاص، احساس تکلیف در برابر مردم، استکبار ستیز، مبارزه با مفسدین و مخالف تبعیض اشاره کرد.

 

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) تا آخرین لحظه حیات‌شان آمریکا را دشمن ملت ایران خطاب می‌کردند و این یکی از ویژگی‌های ایشان محسوب می‌شود اما متاسفانه عده‌ای سعی در برعکس نشان دادن نظر امام راحل نسبت به آمریکا را دارند و چهره ایشان را در تقابل با آمریکا موافق جلوه می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: